Artykuły

Polecane maseczki na nos

Category: Zdrowie

W dobie pandemii kiedy wirus Sars Cov 2 atakuje ludzi na całym świecie musimy chronić się jak możemy.  Częsta dezynfekcja rąk oraz noszenie maseczek ochronnych to coś co od roku towarzyszy nam w codziennym życiu. Bawełniane maseczki czy jednorazowego użytku? Które maseczki są najlepsze? Zdecydowanie tańsze maseczki są jednorazowe.

Ochronne maseczki w sprzedaży hurtowej

maseczka ochronna z drucikiem na nosNiebieska maseczka ochronna z drucikiem na nos jest bardzo popularna. Maseczki jednorazowe na twarz przeznaczone są do użytku codziennego. Wykonane z 3 warstw włókniny polipropylenowej doskonale chronią przed pyłem, zanieczyszczeniami i drobnoustrojami w tym wirusem Sars Cov 2. Z wygodną gumką do zakładania za uszy oraz drucikiem na nos umożliwiającym dopasowanie do indywidualnego kształtu twarzy. Zazwyczaj kupujemy większe ilości takich maseczek. Cena za 10 sztuk to koszt około 4 złotych. Natomiast za 100 sztuk w hurtowniach zapłacimy około 15 złotych. Materiał elektrostatyczny ma zdecydowanie większą wydajność, przy tej samej wydajności filtracji oraz mniejszym spadku ciśnienia oddechowego i oczywiście większym komforcie. Dużym plusem takich maseczek jest niewątpliwie zmniejszenie reakcji alergicznej skóry. Maseczka lepiej jak bawełniane maski blokuje część alergenów z powietrza w tym groźne wirusy.

Zachowanie odpowiedniego dystansu, izolacja, unikanie skupisk ludzi, dezynfekcja rąk oraz noszenie maseczki to to co dotyczy nas od jakiegoś roku. Niestety jeszcze przez wiele miesięcy będzie to nas dotyczyć. Dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w większą ilość maseczek jednorazowych bo one są rekomendowane i polecane przez Medyków. Na szczęście nie są one drogie więc każdego na nie stać. Są one stosowane na powietrzu i w pomieszczeniach. Są one jednorazowe i należy je często wymieniać.