Artykuły

Poszukiwania cienkiej włóczki

Kilka tygodni temu na świat przyszła moja wnuczka. Jej rodzice poprosili mnie, żebym wyhaftowała dla wnuczki szatkę do chrztu z jej imieniem oraz metryczką. Z chęcią poprzestałam na taki prezent, teraz musiałam zająć się jego realizacją. W pierwszej kolejności musiałam zakupić specjalną włóczkę za pomocą której wyhaftuje metryczkę na szatce.

Kupno cienkiej, wełnianej włóczki do haftu

cienka włóczka wełnianaPotrzebna mi do tego była cienka włóczka wełniana. Aby ją kupić udałam się do okolicznej pasmanterii, gdzie tego typu nici można było dostać w niezwykle niskich, przystępnych cenach. Bez problemu dostałam tam taką włóczkę, jakiej potrzebowałam. Była to miękka i delikatna włóczka, jednak ja zapewniła mnie sprzedawczyni jest ona bardzo wytrzymała. Nie rwie się, ani nie plącze w trakcie wyszywania. To było dla mnie bardzo ważne. Była ona dostępna w wielu oryginalnych wariantach kolorystycznych. Zdecydowałam się na zakup kilku motków włóczki. W każdym z nich znajdowało się około ośmiu metrów nici. Wiedziałam, że taka ilość z pewnością wystarczy mi na wyhaftowanie wszystkich napisów na szatce dla wnuczki. Kupiłam kilka kolorów włóczki, żeby całość była kolorowa i pasowała do całego stroju dziecka w dniu Chrztu Świętego. Już wkrótce przekonałam się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór. Zakupiona przeze mnie włóczka okazała się wytrzymała i trwała.

Z jej pomocą wyhaftowałam piękny napis i wzór na szatce. Byłam bardzo zadowolona z zakupionych nici. Gotową szatkę mogłam bez problemu wyprać i wyprasować, ponieważ włóczka nie farbowała. Cieszę się, że udało mi się kupić taką wytrzymałą i wysokojakościową wełnianą włóczkę w tak przystępnej cenie. Jeśli jeszcze kiedyś będę musiała coś wyhaftować, z pewnością skorzystam z tych nici, ponieważ są naprawdę dobre.