Artykuły

Praca po technikum poligraficznym

Category: Praca

Technikum poligraficzne było dokładnie tą szkołą, do której chciałem uczęszczać. Nie tylko miałem możliwość zrobienia matury, ale i w dodatku całkiem przydatnego i przyjemnego zawodu. Całe szczęście, że Kraków w ogóle miał taką szkołę. Nie chciałem iść do ogólniaka tylko po to, by być przez tę sytuację niemalże zmuszonym do pójścia na studia.

Można pracować w drukarni

drukarniaZgodnie z moimi oczekiwaniami, zaraz po szkole udało mi się znaleźć pracę w jednej z najlepszych krakowskich drukarni. Z tego co wcześniej dowiedziałem się w szkole, ta drukarnia specjalizowała się w gazetach, ale nie był to jedyny jej dział. Poza tym całkiem ważny był tutaj druk folderów – sporo firm zlecało nam drukowanie wizytówek i ulotek, które później były rozrzucane po mieście. Druk książek był coraz mniejszy w naszej firmie – z każdym rokiem staraliśmy się coraz bardziej skupiać na innych gałęziach w miejsce niedawnych książek. Był czas, że książki były u nas najważniejszym produktem, ale część większych wydawnictw wolała wybrać inną drukarnię, która została stworzona z myślą o książkach. Kraków miał coś dla każdego – można było nawet wybrać sobie specjalistyczną drukarnię, która specjalizowała się w książkach lub w gazetach. Szkoda, że i jedno i drugie było drukowane w coraz mniejszym nakładzie we wszystkich zakładach poligraficznych – gazety były wypierane przez ich elektroniczne, internetowe wersje, z kolei książki generalnie były rzadziej czytane przez społeczeństwo.

Na szczęście agencje marketingowe chcąc nie chcąc musiały korzystać z usług starych dobrych drukarni zarówno reklamując jakąś nową firmę, czy też promując nowego kandydata na prezydenta. Każde wybory oznaczały dla nas nadgodziny i ogromne premie – w końcu setki tysięcy ulotek i banerów nie wydrukują się same.

Czytaj więcej na: http://drukarnialuxor.pl

LEAVE A REPLY