Artykuły

podnośniki koszowe

Prace budowlane na wysokości czyli podnośniki koszowe

Category: Usługi

Zawsze byłem zafascynowany wszelkimi pracami budowlanymi, odbywającymi się kilka lub nawet kilkanaście metrów nad ziemią. Nie żebym od razu chciał to robić.

Podnośniki koszowe dla ekip remontowych

podnośniki koszowe Natomiast sama myśl o ciężkim wysiłku fizycznym, który należy wkładać w te czynności z połączeniem z odległością, która dzieli podnośniki koszowe, w których znajdują się ludzie, a twardą ziemią, przyprawiała mnie o niedelikatne skurcze w żołądku. Nie raz oczywiście każdy z nas był świadkiem sytuacji, gdzie pan w kombinezonie lub odpowiednim uniformie, unosił się w powietrze, aby dokonać pewnych czynności. Najczęściej spotykanym widokiem jest obraz monterów, naprawiających lub konserwujących linie telefoniczne lub energetyczne. Jeżeli natomiast dodamy do tej wysokości konieczność układania gładzi, płytek lub farby, to może się niejednemu zakręcić w głowie. Jeden z moich dalekich kuzynów z Gdańska, którego postanowiliśmy kiedyś odwiedzić posiada firmę, która wynajmuje podnośniki koszowe w trójmiasta dla takich właśnie ekip remontowych. No i po kilku prośbach pozwolił mi do jednego wsiąść i zafundował mi przejażdżkę w górę. Był to podnośnik, mogący unieść kosz na wysokość 10 metrów, na co jednak się nie zdecydowałem. Podobno już w połowie zacząłem wołać, żeby mnie opuścić z powrotem na ziemię. Może właśnie dlatego czuję ukrytą ciekawość do tego sprzętu oraz podziw do osób z niego korzystających. Jest to o tyle fajne rozwiązanie, że można go przewozić na pace ciężarówki i użyć tam, gdzie jest potrzeba. O potrzeb jest wiele. Od wspomnianych reperacji instalacji telekomunikacyjnej lub elektrycznej, poprzez montaż lub demontaż elementów reklamowych położonych wysoko na budynkach, aż po ciężkie prace budowlane jak burzenie ścian lu kładzenie nowych.

Tak jak wspomniałem, nie żebym od razu chciał się tym zajmować, co zresztą pokazałem, próbując unieść się dla zabawy u kuzyna, ale pewna doza zachwytu technologią, pozostaje.

LEAVE A REPLY