Artykuły

Pracuję jako znany konferansjer w Poznaniu

Od zawsze lubiłem imprezy i czułem się na nich jak ryba w wodzie. Dlatego, kiedy mój kuzyn Stanisław poprosił mnie o bycie konferansjerem na jego weselu, zgodziłem się bez wahania. Poradziłem sobie znakomicie, dlatego postanowiłem zająć się tym zawodowo. Założyłem własną działalność i w krótkim czasie zacząłem się rozglądać za imprezami w okolicy.

Jak cechy musi posiadać konferansjer w Poznaniu?

Konferansjer PoznańPrzede wszystkim musiałem znaleźć domy weselne, które mogły wynająć moje usługi. Na początku musiałem wyrobić sobie markę, dlatego postanowiłem nie podawać zawyżonej ceny. Mało kto wie, ale Konferansjer Poznań to bardzo dobra praca. Przede wszystkim pracuje się w nocy, gdzie obsługuję najlepsze imprezy weselne w mieście. Zawsze jestem przygotowany na opowiedzenie jakiejś żartobliwej anegdotki, ale szczegóły swoich wystąpień wcześniej ustalam z klientami. Nie każdy ma takie same oczekiwania, dlatego staram się dopasować do konkretnego rodzaju klienta. Konkretnie staram się ustalić, na jaki rodzaj humoru mogę sobie pozwolić. Wiem, ze jest to odpowiedzialne zadanie na weselu, które z jednej strony jest imprezą bardzo radosna, a z drugiej bardzo uroczysta. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wygląda przygotowanie do wykonywania obowiązków zawodowych konferansjera. Kluczowe jest zaznajomienie się z tym, co wypada, a co nie. Dlatego cały czas się kształcę w taki sposób, by być przygotowanym na każdą ewentualność.  Nierzadko prowadzę imprezy do białego rana, dlatego ten zawód charakteryzuje się przestawieniem swoich możliwości z dziennych na nocne.

Nie jest to zawsze łatwe, kiedy jest się w długoletnim związku, bo często z moją narzeczoną mijamy się nad ranem, kiedy ja wracam z pracy, a ona wychodzi do swojej. Na szczęście, zawsze mam kilka dni przerwy, więc wtedy mogę jej wynagrodzić moją nieobecność. Bardzo ją kocham, ale zawód mam jaki mam i nie chcę z niego rezygnować.