Artykuły

Produkcja przetworników i mierników

Category: Przemysł

 

Prowadzę firmę, która zajmuje się dość specjalistyczną, wąską dziedziną przemysłu, jaką jest produkcja przetworników, mierników drgań, czujników i tak dalej, związanych z wibrodiagnostyką. Osobiście uważam, że jest to ciekawa dziedzina, a dzięki rezultatom pracy mojej firmy rozmaite zakłady mają dostęp do nowoczesnych urządzeń, niezbędnych w ich pracy.

Drgania, przetworniki i mierniki

przetwornik drgańMoje zainteresowanie badaniem drgań zaczęło się od lekcji fizyki w liceum. Po zdobyciu tytułu inżyniera (pracę dyplomową pisałem, jakże by inaczej, o badaniu i analizowaniu drgań), znalazłem pracę w firmie, która zajmowała się diagnostyką maszyn, ich osiowaniem, wyważeniem, optymalizacją, badaniami akustycznymi i poziomem drgań. Po paru latach uznałem, że brakuje mi nowoczesnego sprzętu, dopasowanego do coraz to bardziej skomplikowanych urządzeń. Założyłem więc własną firmę, a jednym z pierwszych moich produktów był stalowy przetwornik drgań, na stworzenie którego poświęciłem wiele czasu i testowałem go intensywnie przez kilka tygodni. Stopniowo rozszerzałem asortyment produkowanych rzeczy, jednak jedną z moich specjalizacji pozostają właśnie wspomniane przetworniki. Nie chwaląc się, produkuję jedne z lepszych przetworników drgań dostępnych na rynkach europejskich, więc uważam, że mam powód do domy. Ale najważniejsze i tak jest zadowolenie klientów, którzy korzystają na co dzień w swojej pracy z urządzeń mojej produkcji.

Okazało się, że rola producenta odpowiada mi nawet bardziej, niż rola szeregowego pracownika jakiejś firmy, ponieważ, tak jak z przetwornikiem, mogę stworzyć nowoczesne, zaawansowane egzemplarze, które sprawdzają się o wiele lepiej niż przestarzałe modele. Moje produkty dostają wiele pozytywnych komentarzy, więc wiem, że moja praca ma sens.