Artykuły

szycie

Profesjonalne szycie mojej mamy

Category: Praca

Moja mama miała niedawno urodziny. Przyjęcie dla najbliższych było skromne jak zwykle, jednak nam to nie przeszkadzało. Jedynym problemem był prezent dla mojej mamy. Ani ja, ani moja siostra nie wiedzieliśmy co jej kupić.

Musimy pomóc naszej mamie w profesjonalnym szyciu

szycie

Wiedziałam, że mój ojciec też ma z tym problem. Mama nie potrzebowała ubrań, kosmetyków, ani niczego do domu. Nie mówiła też przypadkiem że coś by tam chciała, żeby nam coś zasugerować. Długo szukaliśmy odpowiedniego rozwiązania. Mogło to być nawet coś droższego i wtedy wszyscy się na to złożyły. Tym sposobem trafiliśmy na maszyny domowe. Mama w młodości lubiła szyć, a nawet jak byłyśmy małe to przerabiała nasze ubranka i szyła sukienki dla lalek. Później jednak przestała i maszyna domowa stała gdzież na strychu czy w komórce i nie byłą używana. My z siostrą nie wiedziałyśmy dlaczego tak się stało. Ojciec nam powiedział, że to kwestia tego, że nam już ubranek nie trzeba było przerabiać bo same je sobie kupowałyśmy, a lalkami też się nie bawiłyśmy i tak jakoś wyszło. Poza tym maszyna juki się zepsuła i mama nie wiedziała czy da się ją naprawić. Były wtedy inne wydatki i maszyna nie była potrzebna. Jednak mama lubiła przecież bardzo profesjonalne szycie. Zaczęłyśmy więc przeglądać dla niej maszyny juki, żeby wybrać jakąś dobrą.

Popatrzyłyśmy w tajemnicy na ta starą, żeby wiedzieć jakie miała funkcje, żeby wybrać coś podobnego lub lepszego. Dobra maszyna sporo kosztowała, jednak złożyliśmy się na nią we trójkę. Mama bardzo się cieszyła z prezentu. Dobrze jednak z nim trafiliśmy.

LEAVE A REPLY