Artykuły

Profesjonalne wykonanie ogrodów

Category: Budownictwo

Z każdym rokiem coraz więcej osób przekonuje się do posiadania ogrodu zimowego, ponieważ dostrzegają jego liczne walory. Nie chodzi tylko o względy estetyczne, ale przede wszystkim o możliwość wpływania na bilans energetyczny budynku.

Ile trwa budowa ogrodów zimowych?

wykonanie ogrodu zimowegoJeszcze kilkanaście lat temu uważano ogrody zimowe za luksus, na który niewielu z nas może sobie pozwolić. Obecnie stały się one częstym elementem domów jednorodzinnych, ponieważ stanowią one doskonałą wartość dodaną. Można je wykorzystać na wiele sposobów, dzięki czemu są praktyczne i uniwersalne. Właściciele domów decydują się na oszklone pawilony, ponieważ można z nich korzystać przez cały rok, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy na zamontowanie w nich ogrzewania. W przeważającej części składają się ze szkła, ponieważ szyby o specjalnej grubości i izolacji stanowią w nich ściany i sufit. Wykonanie ogrodu zimowego jest zależne od jego rodzaju i rozmiaru, a także od tego czy chcemy w nim mieć ogrzewanie, na przykład podłogowe. Dla osób lubiących przebywać na łonie natury taki ogród jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ bez wychodzenia z domu mogą się czuć, jakby w nim były. Wystarczy je odpowiednio urządzić, aby stworzyć ciepły, domowy klimat. Niektórzy decydują się na ogród zimowy, ponieważ chcą w nim zrobić dodatkowy salon, który doświetli wnętrze domu, a inni wolą w nim mieć domową siłownię, szklarnię czy nawet zrobić sobie jacuzzi. Wystarczy zamówić odpowiednią ekipę budowlaną, która zaprojektuje i wykona dla nas ogród od podstaw.

Przeważnie na budowę ogrodu trzeba liczyć kilka dni roboczych plus wykonane indywidualnego projektu. Z pewnością ogród zimowy przyda się w każdym jednorodzinnym domu, ponieważ można go wykonać na parterze lub zabudować nim taras na piętrze.