Artykuły

Profesjonalni warszawscy fotografowie weselni

Miłość do fotografii odziedziczyłam po swoim dziadku, który zaszczepił we mnie tę pasję i pilnował, abym ją pielęgnowała każdego dnia. Nie musiał nakłaniać mnie do wspólnych plenerów, bowiem zawsze z największą przyjemnością mu towarzyszyłam.

Jak zostałam warszawskim fotografem na wesela?

warszawski fotograf na weseleMój dziadek uchodził za najlepszego fotografa w okolicy, toteż byłam dumna mogąc przez lata uczyć się pod okiem prawdziwego mistrza. Po śmierci ukochanego dziadka odziedziczyłam po nim rewelacyjny, analogowy sprzęt na którym ćwiczyłam uparcie dopóki nie zarobiłam na swoją pierwszą lustrzankę. Z racji tego, że zawsze w fotografii fascynowały mnie ludzie emocje odzwierciedlone na zdjęciach postanowiłam, że zostanę fotografem na wesela. Przeprowadzając się do stolicy sądziłam, że łatwiej będzie mi wystartować. Niestety, początkujący warszawski fotograf na wesele ma bardzo dużą konkurencję, która w dodatku przez lata wypracowała swoją własną markę. Musiałam zatem znaleźć sposób na to, aby wybić się z tłumu. Oprócz tego, że uwielbiam fotografować ludzi, kocham również zdjęcia tworzone w czarno bieli i sepii. Uważam, że mają swój specyficzny urok, którego nie przebije żadna obróbka cyfrowa. Jak się okazało, nie tylko ja gustuję w tego typu fotografii, bowiem po założeniu swojej strony internetowej wraz z portfolio szybko zyskałam pierwszych klientów. Moje pierwsze zlecenie ślubne było dla mnie prawdziwym wyzwaniem, któremu najwyraźniej podołałam, ponieważ nie tylko para młoda była niesamowicie usatysfakcjonowana z mojej pracy, ale również po uaktualnieniu mojego portfolio o zdjęcia ślubne, zaczęło do mnie przybywać coraz więcej klientów, a mój kalendarz wręcz pękał w szwach od terminów.

Obecnie jestem znana z tego, że wykonuję fotografie ślubne jedynie w czarno bieli i w sepii. Czasami mam takie chwile, kiedy do wykonywania zdjęć używam analogowej lustrzanki, jaką odziedziczyłam po swoim dziadku. Zdjęcia zapisane na kliszy potrafią być jedyne w swoim rodzaju oraz nadawać fotografii stylu vintage, który doskonale spisuje się przy zdjęciach ślubnych.