Artykuły

Proste i intuicyjne programy do faktur

Category: Finanse

W jaki sposób przedsiębiorcy wystawiają dzisiaj faktury sprzedażowe? Tylko i wyłącznie elektronicznie, ale niektórzy robią to jeszcze przez edytory tekstu lub w arkuszach kalkulacyjnych. A przecież nowoczesność i ułatwienie jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy pobrać jeden z dostępnych programów fakturowych, w których w prosty sposób wystawimy odpowiedni dokument.

Ile trwa wystawienie faktury w programie?

prosty program do fakturPobranie darmowego lub płatnego programu, w którym można wystawiać faktury, to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Taka oszczędność będzie tym większa im więcej dokumentów musimy wystawić. Jeśli korzystamy z edytora tekstu czy też arkusza kalkulacyjnego to musimy wszystkie dane do faktury wpisywać na klawiaturze. A wystarczy przecież prosty program do faktur, żeby to wszystko sobie ułatwić i zautomatyzować. W programie wpisujemy dane kontrahentów tylko raz, a potem po prostu dodajemy odpowiedniego kontrahenta do wystawianego dokumentu. Możemy stworzyć listę produktów lub usług, które oferujemy i szybko dodawać je do faktur dla wybranych wcześniej kontrahentów. Nawet najprostsze programy fakturowe są tak intuicyjne, że wystawienie w nich dokumentu może trwać mniej niż minutę. A co najważniejsze, program od razu generuje nam plik z fakturą, którą możemy wydrukować lub wysłać do kontrahenta drogą mailową. A co najważniejsze, wiele programów działa zupełnie za darmo.

Prowadząc firmę trzeba skutecznie dbać o czas poświęcony na inne czynności niż te, które przynoszą firmie zarobek. Wystawianie faktur można skrócić do minimum, bo wystarczy robić to w programie komputerowym. Faktur wystawionych w ten sposób nie musimy archiwizować, bo wszystkie będą zapisane w programie. W każdej chwili możemy mieć dostęp do wystawionych wcześniej dokumentów.