Artykuły

Prosty program e-pit

Category: Usługi

 

Rozliczenie się coroczne z urzędem skarbowym kiedyś było udręką. Zawsze trzeba było stać nawet godzinami w kolejkach. Wszystko wypełniało się w wersji papierowej, a liczyło się na kalkulatorze. Pojawiało się wiele błędów, trzeba było wszystko korygować. Wiele osób samodzielnie nie umiała tego zrobić. 

Zalety programu do rozliczeń

program do rozliczania podatkuObecnie wiele problemów z rozliczeniem rozwiązuje automat. Obecnie wszystko możemy wypełnić, a nawet wysłać do urzędu przez internet. Program do rozliczania podatku jest bardzo łatwy w obsłudze. Każda osoba, nawet nie rozliczająca się do te pory nigdy, będzie mogła się samodzielnie się rozliczyć. Program można ściągnąć na komputer, ale są również takie, które otwierają się w przeglądarce internetowej. W programie takim wystarczy przepisać rubryka w rubrykę cały pit 11, który otrzymaliśmy od pracodawcy. Również należy odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim, czy będziemy rozliczać się samodzielnie, czy z małżonkiem. Następnie, czy mamy możliwość odliczenia sobie ulg od podatku. Dlatego program zapyta o ilość dzieci, o to czy jeszcze się uczą i tym podobne rzeczy. Można również odliczyć sobie ulgę na internet i tak dalej. Program po wpisaniu całej prawdy sam obliczy kwotę podatku do zwrotu, czy również nadwyżki. Również można wybrać organizację na którą chcemy wpłacić jeden procent podatku. Niektóre programy mają automatycznie jakiś cel charytatywny wpisany bez możliwości zmiany.

Ogólnie coraz więcej osób korzysta z programu do rozliczaniu podatku. Przede wszystkim osoby korzystające z programu nie popełniają błędu, nie muszą stać w kolejkach. Całe rozliczenie się z urzędem za pomocą programu trawa jedynie niecałe pięć minut. Każdy człowiek korzystający z programu zaoszczędza bardzo dużo czasu.