Artykuły

Przestrzeń do archiwizacji faktur

Category: Informatyka

Moja firma zaczęła się rozwijać. Cieszyłem się z tego bardzo, bo to zapewniało mi byt. Nie tylko mi ale także moim pracownikom. Dlatego też kiedy zaczął się napływ klientów na nasze produkty i usługi bardzo się cieszyłem. Jak się okazało moja księgowa mniej, bo przez to miała więcej pracy a to jej nie zadowalało. I się zaczęło. 

Dbałość o archiwizację faktur 

archiwizacja fakturNa początku zaczęły się telefony, że wysyłam jej tyle faktur, że ona nie daje rady tego rozliczać i wpisywać. Dodatkowo miała także problem z tym, aby utrzymać je w porządku nie mówiąc już o ich przechowywaniu ustawowy czas mimo tego, że nasza umowa tego wymagała. Współpraca zaczęła naprawdę układać się bardzo słabo, dlatego też pomyślałem, że trzeba będzie ją zerwać. Rozpocząłem poszukiwania nowego biura księgowego, które zadba o moje interesy. Dzięki temu będę miał pewność, że wszystkie faktury zostaną rozliczone na czas, a ja nie będę miał żadnych zaległości. Jak również, co bardzo ważne archiwizacja faktur będzie na wysokim poziomie, bo nigdy nie wiadomo do jakich dokumentów zechce zajrzeć urząd skarbowy. Udało mi się znaleźć firmę, która nie tylko zajęła się kompleksowo moją księgowością i archiwizacją dokumentów, ale również świadczyła nowoczesną usługę przechowywania dokumentów w chmurze jak również ich wysyłki do wglądu dla mnie i moich kontrahentów. Było to dla mnie ważne i przyznać także muszę, że była to świetna odmiana dla tego, co miałem ostatnim czasem. 

Dzięki temu, że zerwałem współpracę ze starym biurem i nawiązałem z nowym moi klienci także byli bardziej zadowoleni, bo mogli zawsze zwrócić się do mojej księgowej z prośbą o wysłanie faktury, na przykład do wglądu. Nie było z tym problemu, bo papiery były archiwizowane i przechowywane w wirtualnym dysku.