Artykuły

Przewijanie silników uratowało mój sprzęt

Category: Maszyny

Na trzydziestą rocznicę ślubu mąż sprawił mi wspaniały prezent. Był to robot kuchenny, który znacznie ułatwił i przyspieszył przygotowywanie obiadów i deserów. Zyskałam nieocenionego pomocnika. Niestety po kilku latach użytkowania nadszedł dzień, że robot zakończył swój żywot.

Fachowe przewijanie jest najskuteczniejsze

fachowe przewijanie silnikówNie było mnie stać na zakup nowego urządzenia, kosztuje ono około pięciu tysięcy złotych. Nie chciałam też rezygnować z pomocy kuchennej, więc postanowiłam poszukać ratunku w internecie. Napisałam post w jednej z grup na popularnym portalu społecznościowym, z prośbą o radę. Większość osób nie dawała mi nadziei. Po kilku godzinach jeden z panów, który twierdził, że jest elektrykiem z zawodu, polecił mi poszukać serwisu, który oferuje fachowe przewijanie silników. Udało mi się odszukać taki serwis w sąsiednim mieście, więc następnego dnia spakowałam mojego robota kuchennego i podjechałam autem na miejsce. Przywitał mnie tam miły pan, który po zapoznaniu się z problemem, od razu zabrał się do pracy. Rozkręcił urządzenie, żeby sprawdzić, co dokładnie uległo uszkodzeniu i czy można przeprowadzić nawijanie na silniku tego typu. Okazało się, że uszkodzeniu uległ silnik i wirnik elektryczny, więc naprawa metodą przezwajania będzie możliwa i skuteczna, jednak po sprzęt musiałam wrócić następnego dnia. Naprawa powiodła się. Przy odbiorze zapytałam, czy w ten sposób można też naprawić inne urządzenia zasilane na prąd. Mój mąż wciąż trzymał w garażu swoją ulubioną wiertarkę, która służyła mu przez kilkanaście lat, aż w końcu się zepsuła.

Panu z serwisu udało się uratować także wiertarkę męża. Ta naprawa będzie tegorocznym prezentem ode mnie, na kolejną rocznicę ślubu. Jestem pewna, że mąż bardzo się z niego ucieszy. Ja też jestem zadowolona, że mój robot jest już w pełni sprawny.