Artykuły

niemiecki

Przygotowuję się z niemieckiego do matury

Category: Edukacja

Powoli zaczynam się przygotowywać. Niedługo mam maturę. Moje liceum ma wysoki poziom. Specjalnie go wybrałem, żeby mieć lepszy start w przyszłości. Moim rodzicom na nauce w tym liceum bardzo zależało.

Tani niemiecki jest łatwy

niemieckiSzkoła znajduje się w centrum Bydgoszczy. Muszę dojeżdżać do szkoły autobusem. My z rodzicami mieszkamy poza miastem w dużym domku z ogrodem. Wybrałem język niemiecki na poziomie rozszerzonym. Często z rodzicami wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje i wtedy mam możliwość żeby sobie język szlifować. Angielski mam opanowany tak samo mocno jak tani niemiecki w Bydgoszczy. Niemiecki jednak bardziej mi się podoba i jest dla mnie łatwiejszy. Szkoła języka niemieckiego towarzyszy mi od początku liceum. W gimnazjum chodziłem na angielski. Szkoła języka angielskiego była poza miastem. Rodzice mnie wozili na lekcje. Generalnie udało mi się pozaliczać wszystkie poziomy. Na koniec robiłem szybki kurs angielskiego i jak kończyłem gimnazjum zdecydowałem się na niemiecki. W szkole do, której uczęszczałem, został wprowadzony angielski dla firm a mi już nie pasowały godziny. Nie chciałem też dwa razy w tygodniu angażować moich rodziców żeby mnie na angielski wozili. Nie boję się matury z niemieckiego. Wiem że na spokojnie sobie poradzę z egzaminem. Często słucham muzyki po niemiecku i czytam nawet niemiecki artykuły. Jak dobrze zdam maturę to rodzice mają mnie wysłać na wakacje gdzie tylko będę chciał. Wybrałem kurs językowy w ciepłych krajach nad morzem. Będę mógł połączyć przyjemne z pożytecznym. Tydzień temu miałem ostatni kurs z niemieckiego w mojej szkole. Lektor był ze mnie zadowolony.

Matura już jutro. Powoli zaczynam się zastanawiać jakie będę zadania. Liczę na swoją wiedzę i moje umiejętności. Rodzie zwolnili się z pracy żeby mnie odebrać po egzaminie.

LEAVE A REPLY