Artykuły

Ręcznie wykonywane masotki

Category: Wnętrza

Dzieciństwo jest beztroskim czasem dla każdego malucha. To czas kiedy można się całymi dniami bawić, biegać i czerpać z tego radość pełnymi garściami. Wśród wielu zabawek, dzieci najbardziej lubią maskotki, do których można się przytulać.

Jak wygląda ręcznie robiona maskotka?

maskotki dla dzieci ręcznie robionePokój każdego dziecka jest pełen przeróżnych zabawek i przedmiotów mających mu służyć do zabawy i edukacji. Rodzice dbając o dobro swoich pociech, kupują im tylko bezpieczne i sprawdzone, które spotkać można w dobrych sklepach zabawkowych. Jednym z najpopularniejszych produktów są maskotki dla dzieci ręcznie robione. Od modeli masowo produkowanych w Chinach, różnią się przede wszystkim jakością wykonania, materiałami użytymi do produkcji i nietuzinkowym wyglądem. Dzięki ręcznej produkcji, możliwe jest wyłapanie wszystkich, nawet najmniejszych wad już na etapie wytwarzania. Podwójne, mocne szwy, zabezpieczają maskotkę przed rozerwaniem. Zanim taki produkt trafi na sklepowe półki, to musi przejść dziesiątki kontroli polegające na sprawdzaniu zabawki w ekstremalnych warunkach. Wszystkie wystające elementy, plastikowe oczka, czy guziki, muszą być bardzo dobrze przytwierdzone, żeby dziecko ich nie oderwało, bo grozi to zakrztuszeniem, lub nawet uduszeniem. Bardzo ważnym faktem jest to, że maskotki są szyte z bezpiecznych materiałów, najczęściej jest to bawełna, lub polar i plusz. Są barwione jedynie naturalnymi barwnikami, więc dziecko nie ma kontaktu z niebezpiecznymi substancjami, nawet jak weźmie ją do buzi.

Sklepy zabawkowe na ogół mają w swojej ofercie maskotki i zabawki, które są sprowadzane z zagranicy, a ręcznie robione produkty, które są wytwarzane u nas w kraju, można kupić w specjalnych sklepach hand made. Cena takich maskotek jest nieco wyższa z uwagi na wykonanie.