Artykuły

rekuperacja

Rekuperacja w moim biurze

Category: Dom i ogród

Biuro mojej firmy ostatnimi czasy było naprawdę przepełnione – czasami miałem wrażenie, że zostało wybudowane z myślą o co najmniej dwa razy mniejszej liczbie osób, niż rzeczywista liczba tam zatrudnionych. Otwieranie okien niespecjalnie pomagało, do tego zbliżała się zima, przez co trzeba było wymyśleć coś innego, by zlikwidować zaduch, a jednocześnie by cały zespół się nie pochorował.

Czym jest rekuperacja?

rekuperacjaPrzeglądałem Internet w poszukiwaniu rozwiązania problemu, i oto udało mi się coś znaleźć – profesjonalna rekuperacja śląsk. Był to specjalny system wentylacyjny, który część powietrza wypuszczał i wpuszczał świeże, jednocześnie zostawiając w budynku to, które było już nagrzane. Rekuperacja brzmiała, jakby była wręcz stworzona dla naszego biura. Klimatyzacja była już zamontowana, ale coś słabo działała. Swoją drogą trzeba było wynająć kogoś, by się zajął tym systemem. Na szczęście firma, która przyjechała do nas z Katowic zajmowała się zarówno rekuperacją, jak i klimatyzacją. Udało nam się wynegocjować korzystną dla obu stron stawkę, po czym ekipa wzięła się do działania. Koszt rekuperacji nie był wcale tak straszny, jak myślałem, że będzie. Zwłaszcza, że firm, które się tym zajmowały było bardzo mało. W całej Częstochowie nie było żadnej takiej firmy na tamten moment, zaś w całym województwie śląskim było ich raczej niewiele. Na szczęście nie wykorzystywali oni swojej sytuacji, w której jako niemalże monopoliści mogli narzucać ceny z kosmosu – z tego co czytałem w Internecie, w innych miejscach w Polsce rekuperacja była w podobnej cenie co u nas.

Rekuperator kupiliśmy w tej samej firmie, i z ciekawości dopiero po czasie sprawdziłem, czy nie przepłaciliśmy. O dziwo okazało się, że był on znacznie tańszy niż gdziekolwiek indziej. Gdy rekuperacja była już zainstalowana, biuro odetchnęło. Znów zaczęło nam się chcieć przychodzić do pracy, prezes zaś pochwalił mnie za doskonały pomysł dotyczący wentylacji.

LEAVE A REPLY