Artykuły

Rewelacyjne krycie podkładów

Category: Uroda

Odkąd fluidy weszły na rynek, kobiety od razu pokochały je całym sercem. Stały się bowiem doskonałą alternatywą dla wówczas dostępnych pudrów w kamieniu. Często kobiety wykorzystywały do makijażu jedynie podkład ponieważ okazał się lepszej jakości zastępstwem dla tradycyjnego pudru.

Doskonałe podkłady kryjące

podkład kryjącyPierwsze fluidy jednak pozostawiały wiele do życzenia, jak zresztą większość nowości z branży kosmetycznej, która dopiero wchodziła na rynek. Mimo wszystko i tak okazały się najlepszą alternatywą dla pudrów w kamieniu. Z biegiem coraz to nowsze rodzaje fluidów podnosiły coraz wyżej poprzeczkę względem jakości. Dzięki temu dziś możemy dosłownie przebierać w ich odsłonach. Niektóre mają konsystencję tradycyjnego podkładu, inne są bardziej kremowe. Jedne doskonale nadają się co cery suchej, drugie do cery mieszanej i tłustej. Dobranie odpowiedniego fluidu pod względem jego odcienia także nie stanowi dziś problemu, na co zatem zwracać uwagę przy zakupie nowego podkładu? Na to, czy jest to podkład kryjący. Najważniejszą cechą jest cecha charakteryzująca sam kosmetyk, czyli w przypadku podkładów właśnie ich krycie. W końcu ma on na celu nie tylko doskonale wygładzić cerę pod resztę makijażu, ale przede wszystkim wyrównać jej koloryt i zakryć wszelkie niedoskonałości. Dobrej jakości podkład kryjący doskonale poradzi sobie z zatuszowaniem krostek, pękających naczynek, czy nawet rumienia, a także przebarwień pod oczami. Kupując dobrej jakości podkład nie musimy dodatkowo wspomagać się korektorami. ew

Jednakże każdy podkład, nawet ten najlepiej kryjący może kryć jeszcze bardziej! Wszystko bowiem zależy od sposobu w jaki nakładamy kosmetyk na naszą twarz. Zamiast go rozsmarowywać, jak krem, warto wklepać dokładnie tak, jak wklepuje się puder w kamieniu. Możemy to zrobić palcami, pędzlem, albo gąbeczką. Taki sposób sprawi, że podkład zarówno będzie lepiej krył, jak i idealnie wtopi się w naszą skórę.