Artykuły

Rodzaje zabezpieczeń stosowanych na parkingach

Category: Motoryzacja

W dużych miastach obserwowane jest coraz większe natężenie ruchu kołowego. Kluczowym zagadnieniem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Warto również pamiętać o osobach przebywających na ciągach dla pieszych czy w miejscach, gdzie odbywać się mogą różnego rodzaju wydarzenia życia publicznego. W takich przypadkach należy stosować dodatkowe zabezpieczenia, które uniemożliwią wjazd pojazdów w miejsce, gdzie przebywają ludzie.

Zastosowanie automatycznych słupków parkingowych

automatyczne słupki parkingoweJest to niezwykle ważne. Bardzo często w tym celu stosowane są automatyczne słupki parkingowe, które mają na celu zabezpieczenie przejazdu. Większość rozwiązań dostępnych na rynku wykonanych jest w technologii hydraulicznej co zabezpiecza jest przed szkodliwym oddziaływaniem środowiska. Tego typu osprzęt cechuje się niskim poziomem hałasu oraz dużą skutecznością. Warto wspomnieć, że ze względu na realizowaną rolę przed wprowadzeniem wyrobu do obrotu konieczna jest jego certyfikacja na zgodność z obowiązującymi normami i przepisami. Automatyczne słupki parkingowe mają bowiem chronić osoby znajdujące się w przestrzeni przed pojazdami, które nie powinny się w niej znaleźć. Muszą się więc one cechować dużą wytrzymałością mechaniczną oraz niezawodnością. Dodatkowo tego typu rozwiązania często wyposażone są w dodatkowe sygnalizatory informujące o ruchu.

Przeważnie jest to sygnalizacja dźwiękowa, która czasami jest uzupełniana sygnalizacją optyczną. Słupki są wyposażone w elektrozawór, który umożliwia ich opuszczenie w momencie, gdy nie ma zasilania. Możliwe jest również ich ręczne opuszczenie poprzez zastosowanie odpowiedniego klucza. Warto wspomnieć, że sprzęt tego typu może być kupiony zarówno w punktach stacjonarnych jak i również przez Internet. Przy większych zamówieniach warto skontaktować się bezpośrednio z producentem.