Artykuły

Rodzinne problemy z kanalizacją

Category: Usługi

Nie ma chyba nic bardziej irytującego od zapychających się rur w mieszkaniu. Już kilka razy miałem ten sam problem – za każdym razem przyczyna była inna. Ostatnio zapchała się nam w mieszkaniu rura odpływowa w kuchni.

Walka o drożną kanalizację

skuteczne udrożnienie kanalizacjiJak się okazało przyczyną były pozostałości ryżu po obiedzie, pozostawiła je tam moja żona, która robiła tego dnia kurczaka z ryżem. Po rozmowie doszliśmy do wniosku żeby zainstalować w zlewie małe sitko, które będzie wyłapywało wszystkie zanieczyszczenia stałe. Takie siteczko jest dobrym rozwiązaniem o ile się je regularnie czyści. Drugą sytuacją w ciągu ostatniego miesiąca był zapchany odpływ wanny w łazience. Tutaj sprawa była trochę bardziej skomplikowana. Okazało się, że odpływ był zapchany przez kawałki ręcznika papierowego, którymi czyściłem wannę kilka dni temu. Niezwłocznie wyczyściłem odpływ i sytuacja wróciła do normy. Następnym przykładem z ostatniego okresu jest zapchany odpływ muszli klozetowej. Tutaj sprawę załatwiliśmy środkiem chemicznym, który gwarantuje skuteczne udrożnienie kanalizacji. Po zastosowaniu środku chemicznego wszystko wróciło do normy. Postanowiliśmy z żoną, że będziemy bardziej uważać na to co wrzucamy do odpływu tak żeby nie znajdowały się tam pozostałości po żywności czy kawałki papierowych ręczników. Postanowienie to udawało się nam realizować około tygodnia. Po tym czasie w kuchennym zlewie wylądowały kawałki makaronu. Niestety po czyszczeniu siteczka, które miało zapobiegać zapychaniu się odpływu ktoś zapomniał go umieścić na swoim miejscu. Sytuacja powtórzyła się – kanalizacja znowu była niedrożna. Po wyczyszczeniu syfonu w kuchni sytuacja wróciła do normy.

W chwili obecnej zastanawiamy się nad zainstalowaniem urządzenia, które będzie rozdrabniać resztki pożywienia przedostające się przez kuchenny odpływ. Takie rozwiązanie problemu zagwarantowałoby długa i bezproblemową eksploatacje naszej instalacji odpływowej.