Artykuły

inwertery

Rozliczanie w księgowości inwerterów w atrakcyjnej cenie

Category: Biznes

Mój mąż prowadzi własne przedsiębiorstwo produkcyjne już kilka długich lat. Ja u męża pracuję w dziale księgowości i rozliczam wszelkie faktury oraz dostawy. Monitoruję zlecenia oraz rozliczam pracowników.

Inwertery i faktury

inwerteryPosiadam odpowiedni program do fakturowania, który jest dość prosty w obsłudze i został stworzony specjalnie na nasze potrzeby. Wprowadzam tam faktury za sprzedane inwertery w atrakcyjnej cenie oraz sprawdzam ich cenę. Nasz sklep, który prowadzimy przy hali produkcyjnej sprzedaje liczne inwertery i mam sporo faktur do rozliczania. Ostatnio otrzymałam zaległe faktury za panele fotowoltaiczne i miałam opóźnienie tego dnia. System dodatkowo nie chciał mi przyjąć zaległych dokumentów i musiałam poprosić naszego informatyka o pomoc. Nasze faktury ze sklepu muszą być zawsze rozliczane na czas, ponieważ tak działa nasz system. W sklepie pracuje nasz syn, który sprzedaje systemy fotowoltaiczne i zna się na tym doskonale. Radzi sobie na tym stanowisku i jesteśmy z mężem z niego bardzo dumni. W przyszłości na pewno przejmie ten interes. Rano otrzymałam kilkanaście faktur na baterie słoneczne, które zostały sprzedane w naszym sklepie i kupił je jeden klient. Takie faktury wprowadza się najłatwiej, ponieważ jest jedna cena dla każdego produktu i nie trzeba uzupełniać danych klienta za każdym razem. Ten system księgowy sprawdza się doskonale i bardzo dobrze mi się pracuje. Ostatnio mąż wspomniał, że rusza nowa produkcja na inwertery i na pewno wszyscy będziemy mieli więcej pracy. Pomyślę, żeby zatrudnić jakąś asystentkę, ponieważ faktury muszą być rozliczane na bieżąco.

Nasz syn póki co doskonale sobie radzi, ale jeżeli inwertery będą się sprzedawały w jeszcze większej ilości to również i jemu będzie potrzebna pomoc. Coś wymyślimy jak będzie potrzeba.

LEAVE A REPLY