Artykuły

Zmywacz do paznokci

Różne rodzaje zmywaczów do paznokci

Category: Uroda

Paznokcie narażone są na wiele szkodliwe działających czynników. Należą do nich nie tylko warunki atmosferyczne (słońce, mróz czy wiatr), działanie chemii domowej (na przykład podczas zmywania) czy wszelkie zabiegi związane z malowaniem paznokci, a także brak poszczególnych witamin i pierwiastków, które wchodzą w skład budulca paznokci.

Zmywacz do paznokci – jaki wybrać?

Zmywacz do paznokciWarto regularnie dbać o swoje paznokcie, tak aby odwdzięczyły nam się pięknym wyglądem i stanowiły dopełnienie pięknych, kobiecych i zadbanych dłoni. Jak tego dokonać? Przede wszystkim wybierając odpowiedni zmywacz do paznokci. Na rynku kosmetycznym dostępne jest wiele jego rodzajów. Warto wybrać przede wszystkim, taki zmywacz do paznokci, który jest bezacetonowy – nie wysusza on tak bardzo paznokci oraz skórek wokół nich. Jeśli jednak posiadamy akurat najpopularniejszy rodzaj zmywacza do paznokci, jakim jest acetonowy zmywacz – warto zadbać przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie (przede wszystkim samych paznokci, jak i otaczających je skórek). Można tego dokonać w najprostszy sposób – wcierając w nie krem odżywczy przeznaczony do rąk lub też specjalne olejki, odżywiające i nawilżające strukturę paznokcia. Pozwoli to uniknąć wysuszenia oraz uszkodzenia płytki paznokcia. W sklepach i drogeriach bardzo często można także kupić zmywacz do paznokci w którym składzie znajdziemy olejki z witaminą A oraz witaminą E bądź inne substancje nawilżające, których zadaniem jest przede wszystkim dbanie o prawidłowy stan nawilżenia. To świetne rozwiązanie, jeśli nie mamy czasu na dodatkowe zabiegi przy naszych dłoniach.

Zmywacz do paznokci to jeden z kosmetyków, który nieodłącznie nam towarzyszy przy zmianie kolorów paznokci czy wykonaniu nowego manicure. Warto zadbać, aby jego używanie połączone było z odpowiednią pielęgnacją.

LEAVE A REPLY