Artykuły

Rozwój i zdobywanie rynku przez firmę Inpost

 

Paczkomaty już na stałe wpisały się w nasz krajobraz. W każdym niewielkim mieście znajduje się już po kilka paczkomatów, a wciąż powstają nowe. Klienci docenili jakość obsługi i prostotę tych urządzeń, które stały się główną konkurencją dla poczty i tradycyjnych usług kurierskich. Można nawet podejrzewać, że już w niedługim czasie zdobędą większość rynku.

Kurierzy Inpost mają pracę także w soboty

czy kurierzy inpost pracują w sobotęFirma Inpost wprowadzając paczkomaty na pewno nie spodziewała się tak dużej fali ich popularności. Okazały się one jednak świetnym pomysłem i odpowiedzią na bolączki rynku przesyłek. Wielu ludzi marudziło na wolną obsługę poczty oraz problemy z dogadaniem się z kurierami. Paczkomaty rozwiązały te problemy niemal od razu. Obecnie paczka do paczkomatu potrafi trafić nawet na drugi dzień, a firma co chwila usprawnia swoją sieć. Na pytanie czy kurierzy inpost pracują w sobotę można już dzisiaj odpowiedzieć, że tak. Firma postanowiła rozszerzyć dni kiedy kurierzy wkładają paczki do paczkomatów o jeszcze jeden dzień w tygodniu, czym zyskała sobie sympatię kolejnej rzeszy klientów. Rynek przesyłek kieruje swoje oczy w kierunku paczkomatów i już chyba tak zostanie. Jeśli tradycyjne firmy kurierskie nie przejdą jakiejś rewolucji, to bardzo szybko zostaną przez paczkomaty wyparte z rynku. Mało kurierów chce do nas przywieźć paczkę w sobotę, a poprzez paczkomat jest to możliwe i realne. Robiąc zakupy w sieci większość z nas wybiera opcję do paczkomatu.

Firma obsługująca paczkomaty rozwija się tak dynamicznie, że nie nadąża przyjmować nowych pracowników. Na szczęście część z nich pozyskuje z upadających firm kurierskich. Myślę, że to dobry kierunek dla całej branży kurierskiej i inne firmy także powinny brać to za przykład. Niektóre już powoli widzą konieczność zmian, ale może być już dla nich za późno.