Artykuły

rzeczoznawca mebli

Rzeczoznawca meblowy w rodzinie

Category: Usługi

U mnie w rodzinie jest wiele osób, które zajmują się kreatywnymi rzeczami. Ja przynajmniej uważam, że są to zawody dość nietypowe. Zawsze podziwiam ludzi, którzy wykonują mniej oczywiste zawody. Dobrze, że na świecie są nie tylko lekarze, nauczyciele i piekarze.

Rzeczoznawca mebli – czym się zajmuje?

rzeczoznawca mebliOsoby wykonujące inne, mniej znane zawody, uświadamiają mi zawsze, że świat jest pełen możliwości. Trzeba tylko umieć je znaleźć. W dzisiejszym wpisie skupię się na moim kuzynie, który pracuje jako rzeczoznawca meblowy. Gdyby nie on, pewnie nie wiedziałabym nawet, że istnieje taka profesja. W moim krótkim życiu nigdy jeszcze taki spec nie był mi potrzebny i do momentu aż mój młodszy kuzyn nie zaczął pracować, nie wiedział, że taki zawód istnieje. Czemu by jednak nie, skoro jest rzeczoznawca od butów, od mieszkań i różnych innych? W takim razie polecany rzeczoznawca mebli także może oceniać. Wydaje się to dość logiczne, tym bardziej, że są one często wykonane na zamówienie i firmy niechętnie przyjmują zwroty. Zdarza się jednak, że powinny, gdyż nie do końca dobrze wykonają swoje zadanie. Wtedy przydaje się rzeczoznawca meblowy, aby wykonawca respektował prawa konsumenta. Mój kuzyn wykonuje odbiory techniczne mebli, w trakcie których ocenia wszelkie możliwe parametry każdego mebla. Nawet nie pomyślałabym o większości z nich. Trzeba przyznać, że to, co robi jest w pełni profesjonalne. Jeśli komuś potrzebna jest wycena mebli, także zgłasza się do niego.

Ja wiem, że jeśli kiedykolwiek będzie mi potrzebny ktoś znający się na meblach, mam gdzie szukać. On nawet jako rzeczoznawca mebli hotelowych występuje, więc z pewnością musi się na tym już bardzo dobrze znać. Ma w końcu niemałe doświadczenie. Początkowo jednak nie było wcale tak lekko. Teraz jednak powoli myśli o własnym biznesie.

LEAVE A REPLY