Artykuły

Sianie odpornej trawy sportowej – nasiona

 

Projektując ogród często chcemy mieć w nim część rekreacyjną w której będziemy mogli uprawiać sport. W sklepach ogrodniczych powinniśmy poszukać dobrej jakości trawy sportowej, która wytrzyma częste bieganie po niej. O pomoc możemy zwrócić się również do specjalisty.

Boisko dzięki odpornej trawie sportowej – nasiona

odporna trawa sportowa - nasionaBoisko sportowe w ogrodzie to bardzo ciekawe miejsce do spędzania wolnego czasu. W zależności od tego ile mamy miejsca na działce, możemy stworzyć dużą murawę a także małą. Gdy chcemy zaprojektować taką część w ogrodzie warto zwrócić się do specjalisty aby rozplanował nam w jakim miejscu powinno się znajdować. Ważne, aby nie było to miejsce mocno nasłonecznione. W pełnym słońcu trudno jest długo przebywać na świeżym powietrzu. Aby jednak trawa była odporna na deptanie powinniśmy wybrać odpowiednią mieszkankę traw. Taka odporna trawa sportowa – nasiona, sprawdzi się w miejscu w którym często biegamy. W sklepach ogrodniczych dostępne są specjalne mieszanki przeznaczone do tworzenia traw. Pozostaje ona zielona przez długi czas i jest bardzo elastyczna. Jej częste deptanie nie wpływa na jej wygląd, poza tym nie musimy jej często dosiewać. Gdybyśmy posiali w tym miejscu zwykłe nasiona szybko stała by się ona nieatrakcyjna i byśmy musieli dosiewać jej nasiona. Warto pamiętać, że o takie boisko sportowe musimy dbać. Ważne jest aby kosić ją regularnie a także nawozić aby zachowała piękny wygląd na długie lata. Dzięki temu z chęcią będziemy spędzać czas na uprawianiu ulubionych sportów.

Wybór odpornej trawy sportowej jest bardzo ważne jeżeli chcemy mieć boisko na którym w okresie wiosny i lata będziemy uprawiać ulubione sporty. Jego wielkość nie musi być duża, ważne aby trawa na nim była odpowiednio pielęgnowana, m.in. koszona, nawożona i dosiewana.