Artykuły

Skasowane zdjęcia można odzyskać

Category: Informatyka

Wróciłam z rodzinnych wakacji w poniedziałek. Nie zdążyłam zgrać jeszcze zdjęć z aparatu, a tu tragedia – mój synek usunął wszystkie zdjęcia zrobione nad morzem. Kiedy mu o tym powiedziałam popłakał się, bo zależało mu na zdjęciach z zoo. Mnie również zrobiło się przykro i zaczęłam panikować.

Pomoc w odzyskaniu skasowanych zdjęć

odzyskiwanie skasowanych zdjęćNa szczęście mój mąż zachował zimną głowę. Powiedział, że mamy przestać się mazać i nie robić więcej zdjęć. Wyjął kartę pamięci z aparatu i schował ją do szuflady. Następnego dnia powiedział mi, że zabierze ją do serwisu komputerowego, że jest możliwość, że uda im się odzyskać nasze zdjęcia. Nie mówiłam nic synkowi, bo nie chciałam dawać mu nadziei, że będzie miał swoje zdjęcia z zoo. Zobaczę najpierw czy firma komputerowa będzie w stanie odzyskać nasze zdjęcia. Sympatyczny pracownik w serwisie poinformował męża, że odzyskiwanie skasowanych zdjęć jest obecnie jednym z głównych zleceń jakie wykonują. Okazuje się, że nie tylko my przypadkowo usunęliśmy zdjęcia. Serwisant powiedział, że postarają się je odzyskać i kazał mężowi zajrzeć do nich za dwa dni. We wskazanym terminie poszliśmy cała rodziną do serwisu komputerowego. Nasze zdjęcia dało się odzyskać. Mój synek aż zaczął podskakiwać z radości. W domu przygotowaliśmy zdjęcia do wywołania i następnego dnia zaniosłam je do fotografa. Niedługo będziemy mogli je pokazać znajomym. Synek planuje zanieść swoje zdjęcia z zoo do przedszkola we wrześniu. Chce opowiedzieć pani opiekunce i swoim kolegom o zwierzętach jakie widział.

Na całe szczęście wszystko dobrze się skończyło. Teraz, kiedy już wiem, że serwisy komputerowe wykonują takie usługi nie martwię się, jeśli przez przypadek znów usuniemy zdjęcia. Wiem teraz, że musimy mieć ze sobą dodatkową kartę pamięci, by nie nadpisać danych.