Artykuły

Skuteczna ochrona dzięki masce z filtrem

Category: Zdrowie

 

Koronawirus wciąż nie odpuszcza. Jest obecny w naszym życiu. Każdego dnia informowani jesteśmy o nowych zakażeniach. Jak można w skuteczny sposób ochronić siebie i bliskich? Istniej na to pewne sprawdzone sposoby. Warto przede wszystkich przestrzegać obowiązujących norm. Wskazany jest tak zwany reżim sanitarny. Rekomendowane maseczki ochronne powinniśmy nosić w miejscach publicznych.

Specjalne filtry w masce chronią przed koronawirusem

maski z filtrem ffp2Koronawirus sieje postrach na całym świecie. Trudno się temu dziwić. Rządy większości krajów na świecie prowadziły znaczące obostrzenia w przemieszczaniu się obywateli. Każdy musi również nosić specjalną maseczkę ochronną lub przyłbicę. Najtańszym rozwiązaniem wydaje się jednorazowa maseczka ochronna. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby zmieniać ją po każdym użyciu. Dużą popualrnoscią cieszą się również wielorazowe maseczki, w tym też maski z filtrem FFP2. Filtr stanowi tutaj dodatkowe zabezpieczenie przed cząsteczkami wirusa. Skuteczność filtracji wynosi od dziewięćdziesięciu do aż dziewięćdziesięciu dziewięciu procent. Z każdą maseczką trzeba się jednak obchodzić w odpowiedni sposób. Nie można jej dotykać brudnymi rękami i nosić na brodzie. Wielorazowe maseczki trzeba prać po każdym użyciu w wodzie o temperaturze co najmniej sześciedzięciu stopni Celsjusza. Przed założeniem i zdjęciem maseczki warto również zdezynfekować ręce. Szacuje się, że powszechne noszenie maseczek ochronnych obniża transmisję koronawirusa nawet do osiemdziesięciu procent.

Ze względu na koronawirusa oraz wszechobecny smog powinniśmy nosić maseczki na zewnątrz oraz w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie przebywa zazwyczaj duża liczba osób, a  zatem w sklepach, środkach komunikacji publicznej oraz w urzędach. W ten sposób przyczynimy się do spadku liczby aktywnych zakażeń.