Artykuły

Skuteczne leczenie pijawkami

Category: Zdrowie

Nowoczesna medycyna z reguły opierana jest o wszystkim dobrze znane tabletki, syropy czy proszki. Obecnie gdy ktoś choruje na grypę czy jest przeziębiony to sięga po wyżej wspomniane medykamenty. Niemniej jednak mało kto wie o tym, że istnieją również inne ciekawe metody leczenia, które może i wyglądają dziwnie ale zdecydowanie są bardzo skuteczne.

Medycyna niekonwencjonalna – hirudoterapia

hirudoterapia warszawaJak wspomniano we wstępie obecnie wszyscy ślepo wierzą w skuteczność tabletek. Leczenie z ich użyciem stało się standardem, którego trzymają się wszyscy chorujący. Leczenie to jednak niekoniecznie tylko tabletki. Jedną z ciekawych metod jest hirudoterapia. W tym momencie zapewne większość osób czytających ten tekst zastanawia się o czym jest mowa. Otóż hirudoterapia to nic innego jak leczenie pijawkami. Metoda ta znana jest już od zamierzchłych czasów. Najwcześniejsze wzmianki dotyczące leczenia pijawkami dotyczą czasów starożytnego Egiptu. To właśnie tam wypromowano leczenie pijawkami zwane później hirudoterapią. Jeśli chodzi o kwestie jaką jest hirudoterapia Warszawa jest jednym z wielu miast, w którym co raz więcej osób przejawia zainteresowanie tą metodą lecznictwa. Udowodniono licznymi badaniami, że pijawki potrafią skutecznie wspomagać procesy leczenia nerek, serca, układu krwionośnego. Bardzo skutecznie poprawiają krążenie krwi w naszym organizmie a substancja przez nie wydzielana potrafi likwidować złogi i drobne skrzepnięcia. 

Ogólnie rzecz biorąc leczenie pijawkami zyskuje co raz większe grono sympatyków. W naszym kraju z roku na rok powstają kolejne ośrodki lecznicze, które zajmują się leczeniem różnych schorzeń z wykorzystaniem pijawek. Niemniej jednak ciągle jest tak, że bardzo dużo osób przejawia niesłuszną wątpliwość co do skuteczności tej metody leczenia.