Artykuły

Sposób na ogrzanie biura

Category: Dom i ogród

Kiedy mamy sporą przestrzeń do ogrzania, a nie mamy możliwości technicznych, by zamontować w jej wnętrzu wystarczającą ilość grzejników, nawet tych o niewielkiej wielkości i dużej mocy, rozwiązaniem może być dodatkowe dmuchawy.

Nagrzewanie spod sufitu

nagrzewniceZ reguły sytuacja prezentuje się następująco: jeśli nie możemy pozwolić sobie na obstawienie ścian grzejnikami, mamy jakąś wolną przestrzeń pod sufitem. Może być to zatem miejsce, w którym z powodzeniem zamontujemy nagrzewnice, by w chłodne dni zagwarantować naszym pracownikom komfortowe warunki pracy. Wśród nagrzewnic znajdziemy zarówno te stacjonarne, jak i przenośne. Typ elektryczny świetnie sprawdzi się w budynku, jeśli jednak musimy ogrzać powietrze na zewnątrz, możemy skorzystać z nagrzewnic olejowych, gazowych lub tych napędzanych paliwem stałym. Zdecydowaną zaletą nagrzewnic elektrycznych jest sterowanie temperaturą, jaką wytwarzają, za pomocą pilota lub elektronicznego panelu sterowania. Wszystkie nagrzewnice elektryczne posiadają trzy tryby pracy: pełną moc, jej połowę i wentylację, więc możemy odpowiednio dopasować temperaturę do naszych potrzeb. Nagrzewnice elektryczne są najmniej awaryjnymi nagrzewnicami spośród wszystkich typów, są czyste w utrzymaniu, nie zużywają tlenu i dają suche ciepło. Jednak w porównaniu z urządzeniami olejowymi lub gazowymi dają stosunkowo niską temperaturę nawiewu, a wentylator wytwarza szum powietrza, który może dekoncentrować osoby przebywające w pomieszczeniu.

W biurach, w których przy ścianach znajdują się biurka, szafy lub regały, trudno zainstalować odpowiednio dużo kaloryferów, by zagwarantować pracownikom komfort termiczny w chłodne dni. Rozwiązaniem może okazać się więc nagrzewnica, którą możemy zamontować pod sufitem lub dowolnie przestawiać, jeśli jest to wersja mobilna.