Artykuły

  • Główna
  • Artykuły
  • Sprzątanie kuchni i wiatrołapu – sprzątanie mieszkań we Wrocławiu

Sprzątanie kuchni i wiatrołapu – sprzątanie mieszkań we Wrocławiu

Category: Usługi

Kuchnia to pomieszczenie, w którym sprzątanie jest bardzo uciążliwe. Szczególnie jeśli jest to kuchnia w mieszkaniu użytkowanym przez wiele osób. Są firmy sprzątające, które specjalizują się właśnie w sprzątaniu kuchni – oczywiście sprzątają one również inne pomieszczenia w mieszkaniach.

Firmy sprzątające we Wrocławiu – sprzątanie kuchni i wiatrołapu

sprzątanie mieszkań we WrocławiuMożna podpisać z takimi firmami umowę i uzgodnić sprzątanie raz w tygodniu, częściej lub rzadziej. Sprzątanie kuchni to głównie umycie podłóg – zazwyczaj w kuchni znajdują się kafelki. Do tego firma musi umyć dokładnie armaturę kuchenną. Zlew w kuchni jest szczególnie podatny na różne zabrudzenia – przede wszystkim organiczne, dlatego powinien być dokładnie wyczyszczony mocnymi środkami czyszczącymi. Jedną z bardziej zabrudzonych powierzchni w kuchni są płyty palnikowe. Często zdarza się w czasie gotowania, że coś wykipi lub spadnie na białą płytę palnikową. Firma sprzątająca zrobi wszystko, by taka płyta znów lśniła i wyglądała jak nowa. W kuchni myte są też frontu szafek. Ważne jest także umycie blatów kuchennych, na których gromadzą się okruszki i inne zabrudzenia. Każde sprzątanie mieszkań we Wrocławiu obejmuje również czyszczenie wiatrołapu. Takie sprzątanie obejmuje mycie podłóg, odkurzanie, mycie szaf, mycie luster i przeszkleń, mycie lamp, mycie kaloryferów i innych urządzeń. Jednorazowe dokładne sprzątanie mieszkań do 50m2 kosztuje w takich miastach jak Wrocław ok. 150 zł. Ok. 200 zł kosztuje sprzątanie mieszkań do 150m2. Powyżej 200m2 sprzątanie mieszkań kosztuje ok. 280m2.

Oczywiście cennik zależy głównie od wielkości mieszkania. Najpierw należy spotkać się z przedstawicielem firmy sprzątającej i ustalić warunki umowy, a przede wszystkim częstotliwość sprzątania mieszkania. Zazwyczaj klienci decydują się na sprzątanie raz w tygodniu.