Artykuły

Stereotyp dotyczący samochodów francuskich

Category: Motoryzacja

Od lat jestem miłośnikiem francuskich samochodów i nie tylko objawia się to tym, że taki samochód posiadam. Jestem również kolekcjonerem starych modeli i ekspertem w dziedzinie napraw tych samochodów. Posiadam kilka modeli francuskich aut z różnych okresów i nigdy żaden z nich nie sprawiał problemów.

Dlaczego francuskie auta są najlepsze?

peugeot czesciMoja fascynacja francuską motoryzacją, zaczęła się już w młodym wieku. Będąc świeżo upieczonym posiadaczem prawa jazdy, za pieniądze zarobione na zbieraniu ogórków w Niemczech, zakupiłem mój pierwszy samochód – Peugeot 406. Należy dodać, że samochód posiadam do dnia dzisiejszego. Ma przejechane dokładnie 349 000 km i nigdy nie miał żadnych poważnych napraw, oprócz standardowej i okresowej wymiany oleju, hamulców i tym podobnych materiałów eksploatacyjnych. Dodatkowo to co wyróżnia peugeot czesci są bardzo tanie, a w połączeniu z możliwością wykonania samodzielnych napraw, samochód staje się idealny dla młodego człowieka i nie tylko. W miarę nabywania doświadczenia jako mechanik samochodowy, stwierdziłem, że warto posiadać inne modele tego producenta i tak to stałem się szczęśliwym posiadaczem Peugeota 306 w wersji cabrio z 2001 roku i 90 konnym silnikiem. Samochód tak jak jego poprzednik, nie sprawiał i nie sprawia żadnych problemów do dnia dzisiejszego, oprócz oczywiście części eksploatacyjnych. Myślę, że tajemnicą francuskich aut i oczywiście każdego innego auta jest stosowanie odpowiedniej jakości olei, płynów, smarów i wszystkich innych substancji, które zabezpieczają nasz silnik, podzespoły i karoserię. Systematyczna i cykliczna wymiana tych materiałów, odwdzięczy się długą żywotnością naszych aut. Prowadząc serwis samochodowy, mam do czynienia z dużą ilością aut różnych marek, ale to właśnie auta francuskie wymagają najmniejszej ilość poważnych i specjalistycznych napraw mechanicznych.

Skąd więc bierze się opinia o awaryjności aut francuskich? Niestety na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, ale z przyjemnością będę zawsze namawiał do zakupu francuskich aut, przypominając jednocześnie o prawidłowym ich eksploatowaniu. Ważny jest również odpowiedni zakup auta, chodzi tu o samochody bez poważnej historii wypadkowej.