Artykuły

Stosowanie pomad do układania włosów

Category: Uroda

Włosy mężczyzny wymagają wyjątkowej i specjalistycznej pielęgnacji. I wcale nie chodzi tu wyłącznie o stosowanie szamponów przeciwłupieżowych, których na polskim rynku jest obecnie mnóstwo. Wielu mężczyzn ma problem z codziennym układaniem włosów.

Pomada o chwycie słabym, średnim i silnym

reuzel pomadaZwłaszcza po umyciu włosy sterczą na wszystkie strony i nawet suszarka nie jest w stanie tutaj pomóc. Do układania włosów przeznaczonych jest co najmniej kilka kosmetyków. Można wybierać spośród różnych żeli do włosów, lakierów, gum oraz past. Problem polega jednak na tym, że większość z tych kosmetyków jest bardzo tłusta. Ich głównym zadaniem jest natłuszczenie włosów po to, by lepiej się układały. Jaki więc jest sens mycia włosów przed ich układaniem, skoro natychmiast ponownie zostają one przetłuszczone. Nie jest to też zbyt zdrowe dla skóry głowy. Lepszym rozwiązaniem dla mężczyzn będzie zatem reuzel pomada, która może charakteryzować się różnymi chwytami. Początkujący najczęściej wybierają pomady o słabym chwycie lub chwycie średnim. W przypadku grubszych włosów, o większej objętości, potrzebna będzie pomada o mocniejszym chwycie. Jeśli włosy są cienkie, to lepiej zacząć od zakupu pomady o najsłabszym chwycie. Zastosowanie pomady do włosów jest bardzo łatwe – stosuje się ją dokładnie tak samo jak gumy czy pasty do włosów. Najpierw należy rozprowadzić pomadę na dłoniach, a później wetrzeć we włosy. Po nałożeniu pomady włosy będą układać się z łatwością.

Najważniejsze jest jednak to, że układanie włosów z pomadą Reuzel jest bardzo szybkie. W wielu pomadach znajdują się dodatkowe składniki wzbogacające takie jak witaminy, aminokwasy i inne. Pomady nadają się do tworzenia fryzur klasycznych jak i nowoczesnych (zaawansowanych). Aby uzyskać mocniejszy chwyt, należy nałożyć na włosy więcej pomady.