Artykuły

makiety

Studia architektoniczne i ciekawy wykład o makietach

Category: Edukacja

Ostatnimi czasy na studiach, na które uczęszczam, coś się zmieniło. Generalnie wykłady nie należały do najciekawszych, pomimo tego, że architektura zawsze bardzo mnie interesowała. Jeden z wykładów które odbyły się wczoraj zmieniły kompletnie moje pojmowanie tego, co było ciekawe, a co nie.

Makiety budynku z okolicy

makietyOkazało się, że wykładowca wpadł na świetny pomysł by zmusić studentów do twórczej pracy. Zadaniem domowym były makiety architektoniczne, a konkretniej doskonale wykonane makiety albo budynku, w którym mieliśmy zajęcia, albo najbliższej okolicy. Ponieważ jeśli ktoś nie robił modelu budynku, musiał robić modele domów, zwykle studenci zdecydowali się na to pierwsze. Sam pamiętam jak powoli zabierałem się za zrobienie tego – początkowo bałem się, że w ogóle nie będę wiedział jak się za to zabrać. Sprawdziłem wymiary budynku i powoli zacząłem się zabierać za to, co trzeba było zrobić. Zastanawiałem się jak będą wyglądać modele architektoniczne innych studentów. Efekt mojej pracy nie był zbyt imponujący, ale wymiary były zachowane i wszystko co najważniejsze było na swoim miejscu. Gdy następnym razem mieliśmy zajęcia z tym wykładowcą, wszyscy przynieśli swoje modele architektoniczne. Dominowały makiety budynku w którym mieliśmy lekcje, ale zdarzyło się, że parę osób zrobiło również modele domów, które stały dookoła gmachu. Wykładowca był bardzo zadowolony – przede wszystkim z tego, że każdy zrobił to, o co był poproszony, po drugie zaś dlatego, że wynik prac był więcej niż zadowalający. Ja dostałem za swój projekt czwórkę, co jak na profesora prowadzącego wykład było oceną więcej niż świetną.

Inni dostali jednak podobne oceny dlatego zrozumiałem, że profesor tym razem postanowił być łaskawy, by nie zniechęcać nas do kolejnych zadań, które miał już dla nas od dawna zaplanowane.

LEAVE A REPLY