Artykuły

Sufity naciągane i ich zalety

Category: Budowa i przemysł

Nowoczesne rozwiązania w wykończeniach wnętrz stają się coraz bardziej popularne nie tylko w obiektach przemysłowych, ale także w domach mieszkalnych. Jedną z takich nowości jest sufit naciągany, który dzięki wielu możliwościom może stanowić niepowtarzalną ozdobę mieszkania w każdym stylu.

Jak zamontować napinany sufit?

sufit napinanySufit to przestrzeń, do której nie przywiązujemy zbyt dużej wagi. Niejednokrotnie stanowi jedynie gładką białą powierzchnię, a jedynym elementem, który zwraca na siebie uwagę jest dekoracyjne oświetlenie. Sufit napinany to zupełnie inna bajka. Ten rodzaj wykończenia sufitu daje nam ogromne możliwości dekoracyjne. Wykonany jest z matowego lub błyszczącego materiału, może być w dowolnym kolorze, może nawet zostać nadrukowany wybraną grafiką, co sprawi, że będzie zupełnie niepowtarzalny. Absolutnym fitem są nadruki na suficie w formie grafik 3D. Takie rozwiązania stosowane są najczęściej w lokalach rozrywkowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ten sam sposób ozdobić nowoczesne mieszkanie. Sufit napinany jest świetną alternatywą dla tradycyjnego sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych. Różnica polega przede wszystkim na użytych materiałach oraz na czasie samego montażu. Do produkcji tego rodzaju nowoczesnych sufitów używana jest specjalna folia PCW, odporna na wilgoć, dzięki czemu można ją montować nawet w łazienkach. Folię podwiesza się na specjalnych zaczepach w rogach pomieszczenia a następnie nagrzewa nagrzewnicą, dzięki czemu zwiększa swoją objętość i można ją odpowiednio naciągnąć. Pozostaje tylko wpiąć folię w zamontowane wcześniej profile aluminiowe i poczekać aż ulegnie schłodzeniu i skurczeniu.

Sufity naciągane pozwalają w prosty sposób ukryć wszelkie niedoskonałości, czy też poprowadzone pod sufitem instalacje. Sam montaż jest czysty, nie wymaga wynoszenia mebli i trwa od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od wielkości pomieszczenia. Powłokę sufitu można odkurzać i przecierać, a w razie potrzeby łatwo demontować.