Artykuły

hurtownia chemiczna

Symulacja hurtowni chemicznej

Category: Edukacja

Nauczycielka na lekcji przedsiębiorczości w jednym z częstochowskich liceum zadała uczniom zadanie. Mieli dobrać w niewielkie, kilkuosobowe grupy, aby stworzyć biznesplan. Celem zadania było nauczenie licealistów, jak planować własną działalność.

Hurtownia chemiczna i przedsiębiorczość w szkole

hurtownia chemicznaJedną grupę tworzyli: Jaś, Małgosia i Zosia. Byli to zdolni uczniowie, którzy uwielbiali chemię. Długi czas dyskutowali, co to mogłoby być. Chcieli, aby ich pomysł był oryginalny i niepowtarzalny. Chcieli być najlepsi, a zatem musieli się dobrze przygotować. W końcu wpadli na pomysł, że stworzą spółkę. Każdy z nich miał się zająć inną działką. Jasiowi najciekawsza wydawała się tania hurtownia chemiczna, Małgosia chciała otworzyć sklep chemiczny a Zosi została hurtownia odczynników chemicznych. Każde z nich miało być niezależne, jednak w wielu obszarach mieli sobie pomagać i ze sobą współpracować. Ponieważ lubili się zależało im, aby koncepcja nie popsuła ich wzajemnych relacji. Dokładnie omówili, kto będzie sprzedawał. Wspólnie mieli sprzedawać odczynniki chemiczne. Nauczycielka była mile zaskoczona pomysłem uczniów. Koledzy z klasy byli zazdrości, że trójce przyjaciół udało się ułożyć tak fantastyczny biznesplan. Być może w przyszłości, biznesplan z lekcji stanie się rzeczywistości, kiedy Jan, Małgosia i Zosia ukończą wymarzony wydział chemiczny.

Nauczycielka trzymała za nich kciuki, bowiem dostrzegła ogromny potencjał w swoich uczniach. Biznesplan był dokładnie ułożony, nie zawierał żadnych nie dociągnięć, dlatego został uznany za najlepszy, a uczniowie otrzymali szóstki.

LEAVE A REPLY