Artykuły

systemy SSP

System SSP w mojej małej firmie

Category: Praca

Odpowiedzialność to bardzo ważna cecha charakteru, i jestem z siebie naprawdę zadowolony, że potrafię się nią wykazywać. Mam bardzo wielu znajomych, którzy tak jak ja prowadzą małe firmy. Niewielu z nich podchodzi jednak do kwestii bezpieczeństwa tak samo jak ja.

Czy opłaca się montować tańsze systemy SSP w budynkach

systemy SSPMnie uczono nieco innego zachowania – oszczędzać można wodę, prąd albo paliwo – jeżdżąc ekonomicznie. Jeśli jednak w grę wchodziło bezpieczeństwo ludzi i mienia, to jakiekolwiek próby szukania oszczędności były zwyczajnie niewłaściwe. Gdy szukałem w Internecie systemu SSP, patrzyłem przede wszystkim na wydajność i skuteczność. Moi znajomi twierdzili, że niejeden tańszy system SSP będzie działał tak samo dobrze, jak moje, za które według zapłaciłem więcej niż powinienem. Odpowiadałem im zawsze, że wolę jednorazowe większe wydatki, niż ciągłe naprawianie i wymienianie tych samych elementów systemu. Wystarczyło porównać to, co było napisane w instrukcjach – według mojej, mój system SSP mógł działać jeszcze przez bardzo długi czas bez żadnych awarii. Instrukcje znajomych wyraźnie dawały do zrozumienia, że pewne elementy prędzej czy później będą nadawały się do wymiany. Nie oceniam tutaj tego, co ekonomicznie bardziej się opłaca – stwierdzam jedynie fakt, że mój system SSP nie będzie wymagał nie wiadomo jakich starań w przyszłości. Ich systemy były co prawda tańsze, ale wymagają one również znacznie więcej uwagi. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na to, by nie wracać już do tematu systemów bezpieczeństwa.

Poza niektórymi pojedynczymi nieporozumieniami ja i moi znajomi dogadujemy się znakomicie. Jesteśmy zgodni niemal w każdej kwestii – wyjątkiem jak dotąd były jedynie systemy bezpieczeństwa. Jak się okazuje nie zawsze można się ze wszystkim zgadzać – czasem z różnych przyczyn ktoś może mieć inne zdanie od reszty, i trzeba umieć to szanować.

LEAVE A REPLY