Artykuły

Sztuczna trawa – ciekawostki

Sztuczną trawę można układać niemal wszędzie. Trawniki naturalne, które podlegają warunkom atmosferycznym, stają się poważnym problemem dla właścicieli. Jeśli nie stać nas na zatrudnienie ogrodnika lub nie mamy czasu na pielęgnację ogrodu, sztuczna murawa całkowicie wyeliminuje ten problem.

Sztuczna trawa – dlaczego warto?

wykładzina sztuczna trawaSztuczna trawa jest produkowana z nowoczesną ochroną UV. Nie blaknie w bezpośrednim świetle słonecznym i pozostaje zielona przez cały rok. W przeciwieństwie do naturalnej trawy, o której wiadomo, że brązowieje pod wpływem nadmiernego światła słonecznego, sztuczna murawa nie powoduje żadnych uszkodzeń. Sztuczna trawa, zapewniająca bezpieczną i miękką platformę dla dzieci na wypadek ewentualnych upadków. Jest to bardzo miękka wykładzina Sztuczna trawa jest idealna dla zwierząt domowych i można ją łatwo wyczyścić za pomocą węża ogrodowego lub łagodnego detergentu. Podłoże wymagane do sztucznej murawy działa jak bariera dla nieutwardzonej gleby, uniemożliwiając gromadzenie się błotnistych kałuż na trawniku. Uniemożliwia to również naszym futrzanym przyjaciołom wykopanie dziury w ziem. Sztuczna murawa wykonana jest z wysokiej jakości polipropylenu, a polietylen jest w pełni syntetyczny, dzięki czemu nie plami. Trawnik syntetyczny jest idealny dla alergików jesienią i wiosną ze względu na brak pyłków. Uważa się, że pyłki traw są częstą przyczyną sezonowych alergii, dotykających około dziewięćdziesiąt procent osób cierpiących na katar sienny. Sztuczna murawa jest idealna dla osób z jesiennymi i wiosennymi alergiami.

Sztuczna murawa jest idealna do kształtowania krajobrazu, basenów i placów zabaw. Sztuczna murawa eliminuje kłopoty z czyszczeniem. Wystarczy zwykłe szczotkowanie lub krótkotrwałe podlewanie wężem jesienią, aby sztuczna trawa wyglądała jak nowa.