Artykuły

Szybkie pranie mebli

Category: Usługi

Nie da się ukryć, że meble tapicerowane znajdują się w praktycznie każdym domu. Takie meble mogą wyglądać naprawdę bardzo fajnie, ale trzeba liczyć się z tym, że mogą one po jakimś czasie zyskiwać zanieczyszczenia. Wystarczy zwykłe korzystanie z takich mebli i może dojść do ich zabrudzenia. Warto wiedzieć o tym, jakie obecnie mamy możliwości pozwalające nam na czyszczenie takowych mebli.

Efektywne techniki prania mebli

skuteczne pranie mebli - wrocławTapicerka meblowa może wyglądać świetnie nawet po kilku latach od dnia zakupu mebli. Wielu z nas ma tak, że jeśli na meblach pojawiają się zanieczyszczenia to decydujemy się na ich wymianę na nowe. Jednak nie jest to koniecznością. Obecnie można z łatwością natrafić na firmy, które zajmują się fachowym praniem mebli tapicerowanych. Na co dzień zajmują się oni usługami takimi jak skuteczne pranie mebli – Wrocław jest natomiast jednym z tych miast, w którym można z łatwością takie firmy znaleźć. Obecnie większość takich firm oferuje swoim klientom pranie ekstrakcyjne. Metoda tego typu jest niezwykle skuteczna. Opiera się ona o wykorzystywanie specjalnego odkurzacza piorącego. W pierwszym etapie przeprowadza się jednak czyszczenie tapicerki przy użyciu szczotki. Zabieg ten ma na celu rozbijać wiązania między zanieczyszczeniami by można było łatwiej się ich pozbyć. W kolejnym zaś kroku wykonuje się pranie z użyciem odkurzacza. Nakłada on na powierzchnię tapicerki specjalną mieszaninę wody z detergentem, który przeznaczony jest właśnie do czyszczenia tapicerki.

Wspomniany już wcześniej odkurzacz dysponuje dyszą, która nakłada taką mieszaninę a pod nią znajduje się element, który odpowiada za wciąganie zanieczyszczeń do wnętrza odkurzacza. Zabieg prania mebli w tym przypadku powtarza się w jednym miejscu tak długo aż woda trafiająca do wnętrza odkurzacza będzie idealnie czysta.