Artykuły

Tani kontener handlowy

Category: Budownictwo

Prowadząc działalność w branży handlowej, musimy mieć miejsce gdzie będziemy mieli punkt sprzedaży detalicznej. W przypadku sklepu internetowego nie ma z tym problemu, bo magazyn i siedzibę możemy mieć w domu, ale sklep stacjonarny wymaga lokalu. 

Do czego służy kontener handlowy?  

kontenery handloweWielu przedsiębiorców wynajmuje powierzchnie użytkowe, aby przystosować je do własnych potrzeb i móc w nich prowadzić sklep. Jest to dość kosztowne rozwiązanie, bo ceny za metr kwadratowy są bardzo wysokie, szczególnie jeżeli lokal jest położony blisko centrum miasta. Alternatywą mogą być kontenery handlowe, które można kupić, lub wynająć i postawić w dowolnym miejscu, na które mamy pozwolenie. Jest konstrukcja wykonana z płyt warstwowych, lub metalu. W zależności od przeznaczenia, kontenery można dowolnie modyfikować i przerabiać. Nie mają one dużej powierzchni użytkowej i dzięki temu doskonale się sprawdzają jako kioski, małe sklepiki osiedlowe, czy przydrożne bary z szybkim jedzeniem. Jeżeli połączymy ze sobą kilka kontenerów, to otrzymamy całkiem pokaźnych rozmiarów pomieszczenie, które może służyć jako pawilon handlowy. Mogą one być całe przeszklone z każdej strony, albo posiadać elewacje. W środku kontener jest ogrzewany elektrycznie, posiada plastikowe okna PCV, warstwowe drzwi i może mieć aneks kuchenny, oraz pokoje sanitarne. Także podpięcie go do węzła sanitarnego jest standardem w kontenerach tego typu. Pojedynczy kontener ma powierzchnię około piętnastu, dwudziestu metrów kwadratowych.  

Jeżeli chcemy prowadzić swój biznes na stałe, to lepiej jest kupić kontener handlowy, bo tak nam wyjdzie najtaniej. Jego zakup to koszt od dziesięciu tysięcy złotych wzwyż, a jego wartość rynkowa zależy od wielkości i materiałów użytych do jego produkcji.