Artykuły

Tanie noclegi z wyżywieniem w Kudowie Zdroju

Category: Turystyka

Kilka dni temu wróciliśmy z urlopu. Chcę podzielić się z Wami wrażeniami. Pojechałyśmy w okolice Gór Stołowych. Wybrałyśmy Kudowę Zdrój. Obawiałam się, że spotkamy tam tylko starsze osoby goszczące w tamtejszych sanatoriach. Moje obawy były niepotrzebne.

W Kudowie Zdroju znajdziemy nocleg z wyżywieniem

nocleg z wyżywieniem kudowa zdrójW ostatniej chwili podjęłyśmy decyzję o wyjeździe. Najpierw myślałyśmy o jakimś tanim last minute do Grecji. Ostatecznie wybrałyśmy jednak polskie góry. Nie jak większość Tatry, tylko Góry Stołowe. Jeśli chodzi o nocleg z wyżywieniem Kudowa Zdrój miło mnie zaskoczyła. Mimo, że dzwoniłyśmy w ostatniej chwili okazało się, że są jeszcze miejsca. Nawet nie było tak drogo. Słyszałam o tamtejszych leczniczych wodach mineralnych, nie spodziewałam się jednak, że będę mogła skosztować ich za darmo w Parku Zdrojowym. Jest tam jedno ze źródeł, pozostałe dwa są w pijalni, gdzie weszłyśmy za niewielką opłatą. Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie Kaplica Czaszek. Miałam ciarki, dziwnie się czułam patrząc w puste oczodoły ofiar zarazy. Nie chcę więcej oglądać podobnego miejsca, a w Europie są takie tylko trzy. Siostra koniecznie chciała zobaczyć rezerwat Błędnych Skał. Góry to jej pasja, ja nie byłam zapalona do tego pomysłu. Okazało się jednak, że jest tam przepięknie. Malowniczy labirynt skalny jest miejsce, które trzeba zobaczyć. Przepiękna była ruchoma szopka sprzed stu lat. Ja z kolei zaciągnęłam siostrę do muzeum w Sobiborze. Studiuję historię, musiałam zobaczyć to miejsce, poczuć jego atmosferę. Przez resztę dnia miałyśmy zły humor. Miejsce to nas przytłoczyło.

Następnego dnia, by poprawić nastrój, poszłyśmy „Wodnego Świata”, aquaparku niedaleko Kaplicy Czaszek. Miło spędziłyśmy tam dzień, pływając w basenach, zjeżdżając z 92 metrowej zjeżdżalni i korzystając z sauny.