Artykuły

Tańsze rozwiązanie do tworzenia tarasów

Category: Budownictwo

 

Tańszy taras bez konieczności uszczelniania i poświęcania czasu na kładzenie płytek? Da się! Nowoczesne technologi przyniosły rozwiązanie, które można zastosować bez względu na porę roku. Montowanie takiego tarasu trwa szybko i równie szybko można go zdemontować. Czym jest rozwiązanie. o którym mowa?

Balast zastępuje płytki na tarasach

taras balastowyTradycyjny sposób wykonywania tarasów, opierający się na kładzeniu płytek wymagał zawsze dużo prac i wydanych pieniędzy. Lepszym rozwiązaniem, częściej wybieranym, okazuje się taras balastowy, który można wykonać  na każdym podłożu betonowym. Jedynym zadaniem jest ułożenie dużych płyt na specjalnie przygotowanym podkładzie. Nie trzeba stosować zapraw czy elementó mocujących i każdy jest w stanie sam sobie poradzić z montażem takich płyt. Ewentualne nierówności podłoża można zniwelować za pomocą specjalnych podkładów w postaci klinów poziomujących. Technologia, w której wykonany jest taras balastowy zapewnia od razu dobrą wentylację i odprowadzanie wód opadowych, dzięki temu, że przenikają one przez szczeliny w płytkach i wydostają się poza obręb tarasu. Fakt, iż nie ma konieczności wykonywania tak zwnaych prac mokrych, takich jak kładzenie zaprawy, powoduje, iż taras powstaje szybko nie trzeba czekać na jego użytkowanie. Nic dziwnego, że tylu ludzi decyduje się współcześnie na tego typu rozwiązanie na swoich tarasach. Tym bardziej, że tarasa balastowy zazwyczaj wychodzi nas o wiele taniej, niż cała zabawa z kładzeniem klasycznych płytek.

Przyszli lub obecni właściciele tarasów mogą się cieszyć. Pojawiło się jakiś czas temu rozwiązania, które pozwala skrócić czas i obciąć koszty wykonywania tarasów. Rozwiązaniem tym są tarasy balastowe, które z powodzeniem, z wielu przyczyn, zastępują klasyczne terasy z płytek.