Artykuły

domy kanadyjskie

Technologie budowy domów kanadyjskich

Category: Budownictwo

Inwestor, budujący własny dom, staje przed wieloma wyborami. Musi zdecydować się na wielkość, ilość pokoi, pieter, miejsc garażowych, rodzaj okien, układ dachu. Do tego dochodzi dylemat związany z technologią budowy- tradycyjna murowana, czy może szkieletowa?

Domy kanadyjskie gotowe do zamieszkania

domy kanadyjskie Tak pierwsza zapewnia grube, mocne ściany, a przy odpowiednim ociepleniu gwarantuje właściwy komfort termiczny wewnątrz. Domy drewniane w małopolsce z kolei są wykonywane z ekologicznych materiałów, dają się dowolnie dostosowywać do rozmiarów działki i pomysłu inwestora. Ich ogromną zaletą, jaką charakteryzują się domu kanadyjskie w Krakowie, jest szybkość wznoszenia. Nie ma tu miejsca na oczekiwanie aż stężeje wylewka lub wyschną schody. Po wykończeniu wewnętrznym dom można zasiedlić praktycznie od razu. Sam proces budowy również jest niezwykle szybki. Poszczególne elementy, często dostarczane już z tartaku w formie gotowych i właściwie przyciętych detali, łatwo i sprawnie układa się i łączy jeden z drugim. Odpowiednia ekipa, którą łatwo znaleźć w Krakowie, jest w stanie dopasowywać poszczególne części bez użycia gwoździ, kotew czy innych łączników, wykorzystując połączenia ciesielskie. Po umocowaniu właściwej warstwy ocieplenia, przeprowadzeniu instalacji i zamocowaniu izolacji przeciw wiatrowej, modne domy kanadyjskie z Katowic są gotowe do zamieszkania. W ten sposób inwestor zyskuje na czasie, bowiem cały proces, od wylania fundamentów, do wprowadzenia się, może zająć nie więcej jak kilka miesięcy. Budowa domu murowanego, z zachowaniem wszelkich sztuk budowlanych i odpowiednim czasem, przeznaczonym na osiadanie budynku, może zając nawet dwa lata.

Przez ten okres trzeba gdzieś mieszkać, a to podnosi koszt utrzymania całego gospodarstwa domowego. Stawiając dom szkieletowy, po prostu zyskuje się na czasie.

LEAVE A REPLY