Artykuły

Terapeuta ratunkiem dla współczesnych związków

Category: Usługi

 

Obecnie związki są w trudniejszej sytuacji niż kiedykolwiek. Postęp technologiczny i pęd życia sprawia, że niekiedy z partnerem widujemy się tylko wieczorem. Czasem przynosimy również pracę do domu i wtedy nie zostaje nam nawet pięć minut dla drugiej połówki.

Jak wielkie znaczenie mają dziś terapie?

terapia par ŁódźBez wątpienia ich rola rośnie z roku na rok. Czasem zapominamy, że nasze życie nie dzieje się w sieci, ani naszym całym życiem nie jest praca. Zaniedbujemy siebie nawzajem, a później już nawet zwykła rozmowa staje się sporym wyczynem. Jak poradzić sobie z obecnym pędem życia i nie zatracić tego co najważniejsze? Samodzielne odkrycie idealnego środka jest możliwe, ale czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy z tym jakiś problem. Może natomiast dostrzegać to bardzo wyraźnie nasza druga połówka i nie być zadowolona z takiego obrotu spraw. Wizyta u terapeuty to nie lada wyzwanie, ale to zawsze bardzo dobry krok. Terapeuta pomoże nam odzyskać nasz system wartości. Pokaże nam jak zrównoważyć nasze życie nie tracąc tego, co jest w nim najważniejsze. Małżeństwa mogą dzięki takiej terapii na nowo odkryć za co się pokochali. Po latach małżeństwa czasem zapominamy i sami zastanawiamy się, czemu wybraliśmy akurat tę osobę. Terapeuci nie tylko pomogą nam jako parze, ale jako człowiekowi, indywidualnej jednostce, która czasem jest pogubiona. Obecnie oferowana jest nam terapia par Łódź, Gdańsk, Warszawa. Mamy takich specjalistów na wyciągnięcie ręki i nie bójmy korzystać się z ich usług.

Bycie w związku to nie lada wyzwanie. Musimy być przygotowani na ciągłą pracę. Stale trzeba w sobie coś zmieniać, chodzić na kompromisy, wypracowywać plany, co do których nie zawsze mamy jednakowe zdanie. Gdy zauważymy, że nasz związek chyli się ku upadkowi przez narastające napięcia, nie wstydźmy się skorzystać z porad terapeuty.