Artykuły

hurtownia tkanin

Tkaniny w modzie – oferta hurtowni tkanin

Category: Usługi

Modne, fajne ubrania dostępne są dziś na każdym kroku – od luksusowych butików znanych projektantów, przez popularne sieciówki odzieżowe, osiedlowe sklepiki, aż po ciucholandy. Przy wyborze ubrań dla siebie w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na fason i kolory.

Hurtownie tkanin muszą podążać za modą!

hurtownia tkanin

Często jednak zapominamy o tym, by zwrócić uwagę na jakość oraz przeczytać informacje na metce. Na pewno każdemu zdarzyło się przymknąć oczy na drobne niedociągnięcia np. wystające nitki lub źle obszyte guziki. Często można tego później żałować, a kupiony ciuch trafi na półkę rzeczy nienoszonych. Jak więc uniknąć porażek zakupowych? Po pierwsze oceńmy materiał przy pomocy dotyku, na pewno wyczujemy czy ubranie jest wykonane z tkaniny, która nam odpowiada miękkością, delikatnością itp.  Nie możemy zapominać o tym, że każda najlepsza hurtownia tkanin ma dzisiaj tak szeroki asortyment, że z całą pewnością podąża za modą. Kolejny obowiązkowy krok przed zakupem to poznanie składu materiału. Zawsze warto wybierać naturalne włókna – wełnę, bawełnę, jedwab, albo też wiskozę, która co prawda jest sztuczna, ale pozyskiwana z naturalnych surowców. Z kolei to czego warto unikać to z pewnością akryl – materiał, który niewątpliwie cieszy się najgorszą sławą, mechaci się, wyciera, nie oddycha i nie daje ciepła. Generalnie warto wiedzieć, że materiały dzielimy na bawełniane, jedwabne, lniane, wełniane, syntetyczne oraz sztuczne. Oczywiście nie musimy unikać ubrań z dwóch ostatnich grup, do których należy wspomniana wcześniej wiskoza, czy tkaniny nylonowe bądź też zyskujące coraz większą różnorodność tkaniny poliestrowe, które są trwałe, choć oczywiście mniej przewiewne niż tkaniny naturalne. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, np. o tym, że sztuczny materiał po naciągnięciu powinien odzyskiwać swój kształt czy też o tym, że dobra tkanina nie powinna się elektryzować. Dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na ubrania, które są wykonane z naturalnych włókien z domieszką sztucznych np. lycra, elastan. Zyskamy przewiewne, przyjemne dla skóry ubranie, które jednak nie będzie się gniotło i zachowa swój kształt, bo w końcu nie chcemy nosić na sobie tkaniny PCV? O czym jeszcze warto pomyśleć przy zakupie? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na podszewkę i jej jakość, a także na szwy, obszycia, guziki czy taśmy suwakowe.

No i na koniec jeszcze jedno, jeśli nie znajdujemy ubrań, które spełniają oczekiwania wybierzmy materiał sami, każda hurtownia tkanin dostarcza ogromną ilość doskonałych materiałów i zaprzyjaźnijmy się z dobrą krawcową. Warto wszystkim się przypatrzeć i wybierać tylko te najlepsze.

LEAVE A REPLY