Artykuły

Tradycyjne i nowoczesne zabawki

Category: Sklep

W dzisiejszych czasach dzieci mają w czym wybierać. Wachlarz możliwości jest ogromny. Tematyka, materiał wykonania, rozmiar – liczba parametrów do wyboru odpowiedniej zabawki jest niesamowita. Ponadto nie ma już miejsca na świecie z którego nie można zamówić i otrzymać produktu. Powoli do lamusa odchodzą tradycyjne zabawki a w ich miejsce pewnym krokiem wchodzą wirtualne nowości wyświetlane na monitorach komputerów, telefonów czy tabletów.

Tradycyjna zabawka jest gorsza ?

kuchnia drewniana dla dzieciKażda teoria ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Zabawki tradycyjne drewniane, plastikowe mimo iż mniej popularne dalej są produkowane i znajdują zbyt. Świat technologii idzie do przodu i już od najmłodszych lat dzieci uczą posługiwać się komputerem lub tabletem. Wirtualna rzeczywistość często już zastępuje ciuchcie na torach lub klocki lego. Mimo wszystko dzieci powinny rozwijać sposób myślenia nie tylko poprzez szybkość naciskania kursora lub przycisku myszki tylko poprzez fizyczne budowanie/tworzenie figur, budowli lub rozwiązywanie łamigłówek. Niegdyś niezwykła popularnością cieszyły się zabawki imitujące domowe lub zawodowe czynności np. kuchnia drewniana dla dzieci, serwis samochodowy dla przedszkolaków, zestaw modelarski dla początkujących. Starsze pokolenia posiadają wiele pięknych wspomnień związanych z tymi przedmiotami. Dzisiaj kuchnie i serwis samochodowy można stworzyć w grze komputerowej natomiast sklejanie modeli samolotów nie jest popularnym zajęciem…

Wirtualny świąt staje się coraz bardziej ciekawszy dla młodszych. Gry i aplikacje stają się atrakcyjniejsze niż tradycyjne zabawy zwykłymi zabawkami na podłodze. Wraz z dorastaniem zmieniają się proporcję między czasem spędzonym w rzeczywistym świecie wśród rówieśników a czasem poświęconym na udoskonalanie sztucznego, nierealistycznego obrazu przedstawianego przez twórców gier komputerowych.