Artykuły

Trenning na rowerze miejskim

Category: Sport i rekreacja

Nie wiem jak wy, ale ja posiadam aż dwa rowery, które są przeznaczone wyłącznie dla mnie i nikogo innego. Oprócz tego moi członkowie rodziny też posiadają rowery. Ja ma dwa rowery, ponieważ jednym jeżdżę na zakupu i do pracy jak jest ładna pogoda, a z drugiego korzystam jak jest ładna pogoda i wtedy wybieram się do lasu na taki mały trening.

Odbędzie się maraton rowerowy

rowery miejskie sklepSzykuję się do takiego maratonu, tylko, że rowerowego. W takich warunkach atrakcyjne rowery miejskie sklep od razu odpadają. Do takiego treningu muszą być specjalne rowery. Musi być on dopasowany do moich potrzeb użytkowych. Przecież muszę ćwiczyć po nierównej nawierzchni. Ten maraton, jak ja to nazywam będzie odbywał się po piaszczystych powierzchniach, po pagórkach, licznych drogach z nierówną nawierzchnią i z licznymi zakrętami. Dlatego musze trenować na odpowiednim sprzęcie. Z początku koleżanka mi proponowała abym wykorzystała rowery elektryczne. Tak by nie zsiadać z roweru przy najmniejszych przeszkodach, tylko na przykład użyć tego motoru w tym rowerze. Ale z takich typów rowerów to można korzystać na samym początku treningu. Po to aby przyzwyczaić się do bardzo długiego siedzenia na siodełku rowerowym. Sklep rowerowy w naszym mieście ma bogatą ofertę rowerów, więc mogłam sobie wybrać nawet dwa. Jak już wspomniałam na samym początku, że mam dwa rowery. Bardzo mi się podobały rowery miejskie i chciałam taki mieć, ale do treningu musiałam kupić rower górski z licznymi przerzutkami. W tym maratonie trzeba mieć własny rower.

Ale to nie jest żaden maraton zawodowy, tylko raczej amatorski. Inaczej bym się tam nie pchała. Ponoć rowery holenderskie bardzo dobrze sobie radzą na trudnych trasach, nawet lepiej niż rowery górskie, ale czy to prawda, tego nie wiem oraz wcale nie zamierzam tego sprawdzać.

LEAVE A REPLY