Artykuły

Trenowanie piłki nożnej: kategorie wiekowe

Category: Sport i rekreacja

Wiele dzieci marzy o tym, by w przyszłości zostać piłkarzami – zwłaszcza chłopcy. Trenowanie piłki nożnej to jednak nie tylko plan na przyszłość, ale również dobry sposób na zrelaksowanie się, uprawianie sportu i wypełnienie wolnego czasu. Jeśli dziecko chce trenować piłkę nożną, to warto mu to zapewnić.

Trenerzy, sprzęt treningowy i infrastruktura 

profesjonalne treningi piłki nożnej w krakowiePraktycznie w każdym mieście znajdują się akademie sportowe, które organizują treningi grupowe. W takich treningach biorą udział dzieci i młodzież w konkretnych kategoriach wiekowych. Można zapisać dziecko na trening biegowy już od 3 roku życia! Ciekawe jest to, że organizuje się nie tylko treningi dla chłopców, ale również treningi dla dziewczyn (zwłaszcza w dużych miastach, gdzie zainteresowanie takimi treningami jest większe). Tego typu profesjonalne treningi piłki nożnej w krakowie to bardzo dobry sposób na wypełnienie dziecku wolnego czasu. Lepiej by dziecko było aktywne fizycznie, regularnie trenowało niż siedziało w wolnych chwilach ciągle przed komputerem. Oczywiście nie można zmusić dziecka do takiej formy aktywności fizycznej, ale jeśli dziecko samo się tym interesuje, to na pewno warto to umożliwić. Opłaty miesięczne za treningi grupowe wcale nie są wygórowane. Trzeba zapłacić około 100 zł za cały miesiąc treningów. Kategorie wiekowe są różne. Najmłodsze dzieci w wieku od 3-4 lat mają swoją kategorię. Następną kategorią są dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 lat. W akademiach sportowych organizowane są również treningi bramkarskie.

Nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych. Treningi bramkarskie opłacane są zazwyczaj za jeden trening np. 40 zł za godzinę. Warto wspomnieć o tym, że piłkę nożną mogą też trenować osoby dorosłe. Sekcje dla dorosłych działają w wielu miejscowościach. Szkoły zapewniają trenerów, sprzęt i infrastrukturę.