Artykuły

Trójwymiarowe projekty mieszkaniowe

Category: Biura projektowe

Jak się okazuje dzięki postępowi technologicznemu nie tylko możemy wielokrotnie zmniejszyć budżet jaki jest potrzebny na tworzenie projektów mieszkaniowych. To również bardzo szerokie spectrum możliwości zmian dzięki pracy profesjonalnym wizualistom w programach do projektowania trójwymiarowego. Efekty są bardzo ciekawe.

Profesjonalne projekty 3D mieszkań

wizualizacje 3d inwestycji mieszkaniowychWraz z postępem technologicznym wcale nie zaczęło braknąć miejsc pracy. Po prostu otworzyło się wiele nowych ścieżek kariery, a między innymi taka, która obejmuje wizualizacje 3D inwestycji mieszkaniowych. Projektanci trójwymiarowi muszą wykonać kilka procesów przed finalnym efektem. Na każdy etapie potrzebne jest zatwierdzenie zleceniodawcy, ponieważ są to dosyć czasochłonne czynności. Najbardziej czasochłonnym etatem jest samo modelowanie pomieszczenia, aby siatki danych przedmiotów były odpowiedniej jakości i nie tworzyły błędów w projekcie. Następnie projektant przechodzi do innego programu, w którym musi dodać kolor i tekstury do swojej pracy. To całkiem szybki etap, jednak należy być bardzo dokładnym przy nim. Gdy mamy już wersję kolorową warto byłoby pokazać całość w odpowiednim środowisku, świetle oraz ustawić kamery tak, aby można było zrobić z nich kilka rzutów. Przed finalnym renderem należy wykonać rendering wstępny, aby potwierdzić czy pracodawcy podoba się efekt końcowy, jak również zatwierdzić ewentualną potrzebę zmian w pracy.

Coraz częściej wykonywanym zawodem jest projektowanie 3D wnętrz, a nawet całych mieszkań. Ta praca znacznie obniża koszty samej produkcji, gdyż nie trzeba tworzyć realnych projektów do katalogów i na strony internetowe. Dzięki temu dużo osób ma dostęp do nowego typu pracy, a pracodawcy mogą zaoszczędzić na kosztach produkcyjnych projektu.