Artykuły

Warto pamiętać o bezpiecznym foteliku

Category: Rodzice i dziecko

Przygotowanie wyprawki dla dziecka to trudne zadanie, ale dzięki dostępności produktów można sobie bez problemów dać radę. Oczywiście najbardziej wymagającym wyzwaniem jest decyzja, jakie łóżeczko, ubranka czy wózek wybrać. Szczególnie istotne są foteliki do auta.

Szeroki wybór fotelików samochodowych

komfortowy fotelik dziecięcy samochodowyOczywiście w przypadku fotelików ich kupno następuje nie od razu po urodzeniu. Na początek bowiem maluchy przewożone są w nosidełkach, w których możliwa jest wyłącznie pozycja leżąca. Potem następuje już zmiana na fotelik siedzący. Oczywiście warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które decydują o wygodzie i bezpieczeństwie. Przede wszystkim powinien to być odpowiednio komfortowy fotelik dziecięcy samochodowy. Ma to znaczenie dla maluchów, by dobrze się czuły w trakcie jazdy autem. Podczas wyboru tego typu produktów warto też zwrócić uwagę na to, czy są odpowiednie do konkretnego modelu samochodu. Nie zawsze bowiem jest tak, że każdy model pasuje do wszystkich pojazdów. Dobrze jest więc to sprawdzić choćby w sklepie albo na stronie internetowej producenta, żeby nie było nieprzyjemnej niespodzianki. Komfort podróżowania zależy od wyboru odpowiedniego modelu fotelika, co odnosi się również do rozmiarów. Wiadomo, że tego rodzaju asortyment podzielony jest na odpowiednie kategorie w zależności od wagi dziecka. Odpowiednie wymiary mają więc wpływ na to, jak maluch czuje się po zapięciu w pasy. Właściwy rozmiar decyduje też o poziomie bezpieczeństwa użytkownika, co ma znaczenie nadrzędne.

Podczas poszukiwania fotelika dla dziecka można też oczywiście zwrócić uwagę na kwestie estetyczne. Na szczęście pod tym względem wybór jest dość szeroki. Dostępne są na przykład modele w rozmaitych kolorach, można je zatem dostosować do wnętrza auta.