Artykuły

Whisky jako prezent dla daty

Category: Usługi

Każdy z nas prędzej czy później będzie miał sytuację, w której skończą mu się pomysły na prezent dla swoich rodziców. W zależności od tego, czy jesteś córką czy synem łatwiej będzie ci wymyśleć prezent odpowiednio dla mamy lub taty. W moim przypadku siostra oddelegowała mnie do wymyślenia czegoś, co moglibyśmy kupić naszemu tacie na pięćdziesiąte piąte urodziny.

Walizka z whisky

jack daniels walizkaNasz tata ma już w zasadzie wszystko to, co jest najpotrzebniejsze i wcale nie jest łatwo kupić mu prezent. Na szczęście w przypadku mężczyzn można zazwyczaj postawić na coś uniwersalnego – czyli na ładnie opakowany, niestandardowy alkohol. Widziałem ostatnio u kolegi walizkę na whisky, więc postanowiłem poszukać czegoś podobnego dla taty. Nie było to wcale proste zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tata jest fanem Jacka Danielsa i wiedziałem, że chciałbym kupić mu właśnie tę whisky. Ostatecznie postanowiłem oddzielnie kupić alkohol i opakowanie. Kiedy został zakupiony jack daniels walizka znalazła się w pewnym sensie sama – w pobliskim antykwariacie znalazłem akurat małą walizkę, która idealnie rozmiarem pasowała do butelki. Oddałem ją do wykończenia miękkim materiałem i w ten sposób powstał niepowtarzalny prezent, który w opinii zarówno mojej, jak i siostry powinien spełnić oczekiwania taty i przypaść mu do gustu. Jedno jest pewne – nikt z jego znajomych nie ma i nie będzie miał whisky w takim opakowaniu.

Kiedy przyszedł czas wręczania prezentu byliśmy z siostrą pewni siebie i nie zawiedliśmy się. Tata był zachwycony unikalnością walizki i dopytywał, gdzie ją znaleźliśmy. Kiedy poznał całą historię dopasowywania jej do kształtu butelki uznał, że teraz będzie to jego ulubiona walizka i na każde kolejne urodziny oczekuje nowej butelki, która ją wypełni.