Artykuły

Wnętrze skandynawskie – dodatki z tekstyliów

Category: Wnętrza

Choć żyjemy w odmiennym klimacie niż Skandynawowie, mamy więcej słońca i ciepłych miesięcy, to jednak od lat pociąga nas tamtejszy styl aranżowania wnętrz, który epatuje siłą, spokojem, solidnością i niezwykłym pięknem. Dzięki jego wspaniałym zaletom, mimo różnic w gustach, często staramy się przemycić do mieszkań jego niewielkie fragmenty w postaci charakterystycznych mebli czy dodatków.

Aranżacje za pomocą tekstyliów

tekstylia ib laursenNie tylko regały czy sofy tworzą wystrój. Do wykreowania stylu potrzebne są także odpowiednie materiałowe dodatki. Lniane poduszki i bawełniane pledy, które odzwierciedlają surowość klimatu i jednocześnie potrzebę otulenia, znakomicie wprowadzają do wnętrz motyw Skandynawii. Gładkie, oszczędne we wzorze i kolorystyce bieżniki pozwalają wyeksponować północne przywiązanie do niewielkiego zdobnictwa oraz koncentrację na rzeczach użytecznych i zasadniczych. Wełniane dodatki – jako kwintesencja miękkości, wygody i ciepła – świetnie uzupełniają look. W stylizacji mogą przydać się zawieszane na ścianach kilimki, dostępne choćby w ofercie znanej duńskiej firmy wnętrzarskiej. Tekstylia Ib Laursen to element sięgający nie tyle do współczesnego stylu skandynawskiego, ile do jego rustykalnych korzeni. Nie tylko świetnie aranżują wnętrze, lecz także nadają mu charakter pierwotnej solidności. Wszystkie oferowane stylizacje, zaczerpnięte niejako z pierwszej ręki, wykonane są tu z surowców naturalnych, głównie w kolorystyce pejzażu północy – bieli, błękicie, brązie i szarości. 

Skandynawia to nie tylko rozległe lasy i mroczna zima, to również przepiękne fiordy i znakomity styl urządzania mieszkań. Jego podstawowymi elementami są meble i akcesoria wykonane z surowców naturalnych, epatujące solidnością, gwarantujące zdrowie. Aranżację doskonale uzupełniają odpowiednie tekstylia, które nawet bez połączenia z pozostałymi elementami wnoszą do mieszania wymaganą północną nutę.